Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2007, 14:55

autor: BK

World Cyber Games 2007 – znamy szczegóły

Tegoroczna edycja turnieju World Cyber Games będzie się bardzo różnić od poprzednich – ogłosił dziś na konferencji prasowej Przemysław Moraczewski, główny organizator WCG. Uczestnicy zmierzą się również w grach konsolowych, finał odbędzie się w innym miejscu niż rok temu, a imprezę poprowadzi Tede – jeden z najpopularniejszych polskich raperów.

Tegoroczna edycja turnieju World Cyber Games będzie się bardzo różnić od poprzednich – ogłosił Przemysław Moraczewski, główny organizator WCG. Uczestnicy zmierzą się również w grach konsolowych, finał odbędzie się w innym miejscu niż rok temu, a imprezę poprowadzi Tede – jeden z najpopularniejszych polskich raperów. To zaledwie część nowych informacji, które zdradzono dziś podczas specjalnej konferencji prasowej w warszawskim Multikinie.

World Cyber Games 2007 – znamy szczegóły - ilustracja #1
A oto i plakat reklamujący nadchodzące wydarzenie (fot. eLKaeR)

Swoje wsparcie dla WCG potwierdzili przedstawiciele takich firm jak Electronic Arts, Cenega i Microsoft. Dzięki tej ostatniej, w tym roku odbędą się także turnieje w gry na Xboksa 360. Najlepsza polska drużyna w Gears of War poleci w październiku na światowy finał do Seattle, natomiast zmagania w Forza Motorsport 2 będą miały charakter lokalny.

Jeśli chodzi o peceta, potwierdzono turnieje dla następujących pozycji:

Nowa odsłona C&C po raz pierwszy pojawi się na WCG, podobnie jak ostatni z wymienionych tytułów, strzelanina FPP utrzymana w klimatach wojennych. Jak podkreślił Michał Cichy z wydającej ją na terenie Polski firmy Cenega, bardzo możliwe że w przyszłym roku na WCG zagramy w Enemy Territory: Quake Wars.

World Cyber Games 2007 – znamy szczegóły - ilustracja #2
W tym roku zagramy także w Forzę 2! (fot. eLKaeR)

Zapisy rozpoczną się 27 czerwca – wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną polską stronę WCG 2007, która w pełnej wersji powinna wystartować jeszcze w tym miesiącu. Eliminacje, które rozpoczną się na początku lipca, potrwają dwa miesiące. Część graczy zostanie wyłonionych w rozgrywkach sieciowych, reszta – co jest nowością – podczas specjalnych eliminacji w salonach Empik (w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Katowicach). Dodatkową atrakcją tych imprez ma być spotkanie z najlepszymi polskimi graczami, zwycięzcami poprzednich edycji WCG.

Polski finał odbędzie się 1 września w Złotych Tarasach w Warszawie. Łącznie weźmie w nim udział 120 zawodników, a 14 najlepszych poleci do Seattle w USA, gdzie od 3 do 7 października odbędzie się finał światowy.

World Cyber Games 2007 – znamy szczegóły - ilustracja #3
W ramach WCG odbędą się także eliminacje w Empikach, podczas których promowana będzie konsola Xbox 360 (fot. eLKaeR)

 

Przypominamy, że World Cyber Games to w tej chwili największy na świecie turniej gier komputerowych i konsolowych. Światowe finały organizowane są od 2000 roku. W zeszłym roku Polakom z teamu Pentagram G-Shock udało się zdobyć Mistrzostwo Świata w grze Counter Strike. Łączna pula nagród wyniosła wtedy w naszym kraju 100 000 PLN, a finał oglądało ok. 35 000 osób! Będziemy Was informować o wszelkich nowościach związanych z tegoroczną edycją WCG.