Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarCraft: Brood War (PC)

StarCraft: Brood War PC

Oficjalne rozszerzenie do znakomitej strategii czasu rzeczywistego studia Blizzard Entertainment, osadzonej w realiach science fiction. Akcja StarCraft: Brood War rozgrywa się tuż po wydarzeniach z podstawki.

To jest dodatek do gry StarCraft.

Strategiczne | science fiction | RTS

PC Windows
Okładka StarCraft: Brood War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada1998

18lutego1999

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dziewięć miesięcy zajęło twórcom StarCrafta przygotowanie dodatku do kosmicznej strategii czasu rzeczywistego, która podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Warto było czekać, bo rozszerzenie nie tylko w ciekawy sposób rozwinęło wątki fabularne gry, ale także wprowadziło wiele nowości do rozgrywki.

Akcja SC: Brood War rozgrywa się tuż po wydarzeniach opisanych w bazowej grze. Po zniszczeniu Overminda Zergowie oszaleli, ale wciąż stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców planety Aiur. Ocalali Protossi, wspierani przez garstkę Terran dowodzonych przez kapitana Jima Raynora, muszą szukać schronienia na Shakuras, gdzie niegdyś wygnani zostali Mroczni Templariusze (Dark Templars). Nie są tam jednak miłymi gośćmi, tym bardziej że w ślad za uchodźcami przybywają Zergi. Jakby tego było mało, Dominium Terran zostaje zaatakowane przez siły UED - Zjednoczonego Dyrektoriatu Ziemi.

Centralną postacią dodatku, wokół której koncentruje się większość wątków fabularnych, jest Sarah Kerrigan. Po zainfekowaniu DNA Zergów stała się ona najpotężniejszym tworem Nadświadomości – Królową Ostrzy i mimo że kontrolujący ją Overmind został zniszczony, nikt nie wie, jakie są jej prawdziwe zamiary.

Rozszerzenie podzielono na trzy odrębne dla każdej z ras kampanie. Protossi i Terranie mają do wykonania po 8 misji, a Zergi o dwie więcej. Zadania są urozmaicone, a dzięki dodatkowym typom terenu – twilight (mroczny), ice (lodowy) i desert (pustynny) poszczególne mapy zyskały na różnorodności.

StarCraft: Brood War wprowadza do rozgrywki siedem nowych jednostek. Terranie otrzymali Medyczkę oraz ciężką fregatę przeciwlotniczą Walkiria. Protossi wyposażeni zostali w Mrocznego Templariusza i Mrocznego Archona oraz lekki statek przeciwlotniczy Korsarz. Z kolei arsenał Zergów rozszerzono o Przyczajonego (odmiana Hydraliska przeznaczona do starć ziemia-ziemia) i Pożeracza (ciężka przeciwlotnicza forma Mutaliska).

Cechy i umiejętności kilku jednostek z bazowej gry uległy modyfikacji. Dodatkowo twórcy rozszerzenia wprowadzili u Terran możliwość zwiększenia zasięgu Goliatha dzięki opcji rozwoju technologicznego - Charon Boosters. Równocześnie Zergowie zyskali dwie modyfikacje Ultralisków – Anabolic Synthesis (zwiększenie szybkości ruchu) oraz Chitinous Plating (wzmocnienie pancerza).

Wraz z oficjalnym rozszerzeniem gra wzbogaciła się o ponad 150 map do rozgrywek w trybie multiplayer. Ponadto od chwili premiery StarCraft: Brood War producent wydał wiele poprawek, umożliwiając m.in. nagrywanie i odtwarzanie powtórek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1392 głosów czytelników.

Gry podobne do StarCraft: Brood War

Klasyfikacja PEGI StarCraft: Brood War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe StarCraft: Brood War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166 MHz
  • 32 MB RAM
StarCraft: Mass Recall - mod oferuje kampanię SC1 i Brood War na nowym silniku
StarCraft: Mass Recall - mod oferuje kampanię SC1 i Brood War na nowym silniku

wiadomość28 grudnia 2020

W sieci pojawiła się najnowsza wersja moda StarCraft: Mass Recall, dzięki któremu możemy przejść kampanie fabularne oryginalnego StarCrafta oraz dodatku Brood War korzystając z darmowej wersji drugiej części gry.

Darmowy StarCraft już dostępny na nowych Windowsach
Darmowy StarCraft już dostępny na nowych Windowsach

wiadomość30 marca 2017

Oryginalny StarCraft z dodatkiem Brood War jest już dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Windowsów 7, 8.1 i 10. Póki co gra znajduje się wyłącznie na serwerach testowych, ale wkrótce powinna wystartować jej pełna wersja.

Zapowiedziano StarCraft: Remastered
Zapowiedziano StarCraft: Remastered

wiadomość26 marca 2017

Studio Blizzard Entertainment potwierdziło, że pracuje nad StarCraft: Remastered, czyli ulepszoną wersją klasycznej strategii czasu rzeczywistego. Projekt ukaże się latem tego roku i zaoferuje m.in. ładniejszą grafikę oraz unowocześnione opcje sieciowe.

Powstaje StarCraft HD?
Powstaje StarCraft HD?

wiadomość6 sierpnia 2016

Pojawiły się spekulacje, według których studio Blizzard Entertainment szykuje się do zapowiedzi odświeżonej wersji pierwszej części cyklu StarCraft (i dodatku Brood War). Projekt miałby zostać ujawniony w przyszłym miesiącu.

Chiński park rozrywki poświęcony elektronicznej rozrywce otwarty

wiadomość20 lipca 2011

World Joyland, wielki park rozrywki inspirowany grami wideo ulokowany w chińskim mieście Changzhou jest już otwarty. Szczególne zainteresowanie budzą dwie strefy w których wyraźnie widać inspirację dwoma seriami produkowanymi przez Blizzard - Starcraft i Warcraft.