Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2016, 11:02

Powstaje StarCraft HD?

Pojawiły się spekulacje, według których studio Blizzard Entertainment szykuje się do zapowiedzi odświeżonej wersji pierwszej części cyklu StarCraft (i dodatku Brood War). Projekt miałby zostać ujawniony w przyszłym miesiącu.

W sieci pojawiła się plotka, która powinna zainteresować fanów studia Blizzard Entertainment. Według niej zespół po cichu pracuje nad odświeżoną wersją pierwszej części cyklu StarCraft. Według tych spekulacji produkcja miałaby zostać oficjalnie zapowiedziana w przyszłym miesiącu.

Mam nadzieję, że plotki znajdą pokrycie w rzeczywistości. - Powstaje StarCraft HD? - wiadomość - 2016-08-06
Mam nadzieję, że plotki znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Źródłem plotek jest koreański serwis iNews24. Opublikowana na nim wiadomość nie oferuje zbyt wielu konkretów. Redaktorzy twierdzą jedynie, że produkcja zawierać będzie nie tylko podstawową wersję gry, ale również dodatek Brood War oraz wyposażona zostanie w ulepszoną grafikę i poprawiony interfejs. Nie wiadomo, czy projekt przestawi grę na 3D, czy też jedynie odświeży dwuwymiarową oprawę pierwowzoru.

Oczywiście, radzimy nie robić sobie na razie zbyt dużych nadziei. Do czasu oficjalnej zapowiedzi projektu przez studio Blizzard Entertainment, wszystkie te informacje są jedynie niepotwierdzonymi plotkami.

Trzymając się spekulacji należy jednak stwierdzić, że doniesienia wydają się mieć sens. Brood War jest wciąż w dziesiątce najpopularniejszych gier w koreańskich kafejkach internetowych, a i na Zachodzie ma masę fanów, więc odświeżona wersja na pewno spotkałaby się z dużym zainteresowaniem. Ponadto w przyszłym miesiącu w Meksyku odbędzie się finał mistrzostw StarCraft II World Championship Series, co byłoby bardzo dobrym momentem na ujawnienie takiego projektu. Zwłaszcza, że raptem dwa miesiące później odbędzie się BlizzCon, gdzie twórcy mogliby pokazać grę dokładniej.

Przypomnijmy, że pierwsza części serii StarCraft zadebiutowała w marcu 1998 roku, a w listopadzie ukazał się dodatek Brood War. Gra początkowo dostępna była tylko na PC, ale dwa lata po premierze komputerowej do sprzedaży trafiła konwersja na konsolę Nintendo 64, która była co prawda brzydka jak noc, ale za to oferowała zaskakująco przyzwoite sterowanie.

W 2010 roku ukazała się kontynuacja zatytułowana StarCraft II: Wings of Liberty, która potem otrzymała dwa duże dodatki - StarCraft II: Heart of the Swarm StarCraft II: Legacy of the Void, jak również mniejsze DLC StarCraft II: Nova Covert Ops. Spodziewamy się, że jeśli Blizzard zdecyduje się na przestawienie na 3D odświeżonej wersji pierwszej części to gra zostanie zbudowana na silniku StarCrafta II.

  1. Oficjalna strona gry