Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarCraft II: Nova Covert Ops (PC)
OkładkaStarCraft II: Nova Covert Ops (PC)

StarCraft II: Nova Covert Ops PC

Oficjalny pakiet dodatków do zapoczątkowanej w 2010 roku trylogii StarCraft II, opracowany przez twórców oryginału z legendarnego studia Blizzard Entertainment.

To jest dodatek do gry StarCraft II: Wings of Liberty.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StarCraft II: Nova Covert Ops Premiera PC

29marca2016

Battle.Net

29marca2016

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

StarCraft II: Nova Covert Ops to wydany na PC pakiet dodatków do zapoczątkowanej w 2010 roku trylogii StarCraft II, na którą złożyły się StarCraft II: Wings of Liberty oraz dwa samodzielne rozszerzenia: Heart of the Swarm (2013) i Legacy of the Void (2015). Opracowany przez twórców oryginału z legendarnego studia Blizzard Entertainment zestaw oferuje trzy niezależne dodatki DLC i – co ciekawe – nie wymaga do działania żadnej z dotychczasowych odsłon StarCrafta II. Do zabawy w Nova Covert Ops wystarczy StarCraft II Starter Edition, czyli darmowa edycja gry, pozwalająca bezpłatnie przetestować kilka misji solowych oraz mocno okrojony tryb multiplayer.

Fabuła

Akcja StarCraft II: Nova Covert Ops toczy się po wydarzeniach przedstawionych w ostatniej odsłonie trylogii StarCraft II: Legacy of the Void. Przenosimy się więc do czasów, w których Terranie próbują odbudować swoje imperium, podupadłe na skutek licznych wojen domowych oraz nieustannych ataków Zergów. Fabuła gry koncentruje się zaś na znanej z poprzednich odsłon gry postaci imieniem November „Nova” Terra, będącej agentką jednostki duchów. W toku rozgrywki protagonistka musi zmierzyć się z groźnym ruchem separatystycznym o nazwie Obrońcy Ludu i zapewnić bezpieczeństwo imperatorowi Mengskowi.

Tryby gry

W odróżnieniu od gry macierzystej, w której jednym z kluczowych elementów rozgrywki był rozbudowany tryb wieloosobowy, pakiet dodatków StarCraft II: Nova Covert Ops na PC nie oferuje możliwości zabawy w trybie multiplayer. Każdy z dostępnych w zestawie dodatków DLC składa się trzech obszernych misji, co daje nam w sumie dziewięć całkiem nowych poziomów, przeznaczonych wyłącznie dla jednego gracza.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI StarCraft II: Nova Covert Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

StarCraft II: Nova Covert Ops Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.20 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600/Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7/8
  • Zalecane:
  • Intel Core i5 3.3 GHz/AMD FX-4300 3.8
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7790 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit