Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarCraft II: Nova Covert Ops (PC)

StarCraft II: Nova Covert Ops PC

Oficjalny pakiet dodatków do zapoczątkowanej w 2010 roku trylogii StarCraft II, opracowany przez twórców oryginału z legendarnego studia Blizzard Entertainment.

To jest dodatek do gry StarCraft II: Wings of Liberty.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny

PC Windows
Okładka StarCraft II: Nova Covert Ops (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2016

29marca2016

Battle.Net

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StarCraft II: Nova Covert Ops to wydany na PC pakiet dodatków do zapoczątkowanej w 2010 roku trylogii StarCraft II, na którą złożyły się StarCraft II: Wings of Liberty oraz dwa samodzielne rozszerzenia: Heart of the Swarm (2013) i Legacy of the Void (2015). Opracowany przez twórców oryginału z legendarnego studia Blizzard Entertainment zestaw oferuje trzy niezależne dodatki DLC i – co ciekawe – nie wymaga do działania żadnej z dotychczasowych odsłon StarCrafta II. Do zabawy w Nova Covert Ops wystarczy StarCraft II Starter Edition, czyli darmowa edycja gry, pozwalająca bezpłatnie przetestować kilka misji solowych oraz mocno okrojony tryb multiplayer.

Fabuła

Akcja StarCraft II: Nova Covert Ops toczy się po wydarzeniach przedstawionych w ostatniej odsłonie trylogii StarCraft II: Legacy of the Void. Przenosimy się więc do czasów, w których Terranie próbują odbudować swoje imperium, podupadłe na skutek licznych wojen domowych oraz nieustannych ataków Zergów. Fabuła gry koncentruje się zaś na znanej z poprzednich odsłon gry postaci imieniem November „Nova” Terra, będącej agentką jednostki duchów. W toku rozgrywki protagonistka musi zmierzyć się z groźnym ruchem separatystycznym o nazwie Obrońcy Ludu i zapewnić bezpieczeństwo imperatorowi Mengskowi.

Tryby gry

W odróżnieniu od gry macierzystej, w której jednym z kluczowych elementów rozgrywki był rozbudowany tryb wieloosobowy, pakiet dodatków StarCraft II: Nova Covert Ops na PC nie oferuje możliwości zabawy w trybie multiplayer. Każdy z dostępnych w zestawie dodatków DLC składa się trzech obszernych misji, co daje nam w sumie dziewięć całkiem nowych poziomów, przeznaczonych wyłącznie dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI StarCraft II: Nova Covert Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe StarCraft II: Nova Covert Ops

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.20 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600/Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7/8
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5 3.3 GHz/AMD FX-4300 3.8
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7790 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
Wieści ze świata (Watch Dogs 2, StarCraft II, Rocket League, Saints Row IV, Bandai Namco) 23/11/2016
Wieści ze świata (Watch Dogs 2, StarCraft II, Rocket League, Saints Row IV, Bandai Namco) 23/11/2016

wiadomość23 listopada 2016

Dziś piszemy o stopniowym włączaniu funkcji sieciowych (seamless multiplayer) w Watch Dogs 2, debiucie trzeciej części DLC Nova Covert Ops i patcha 3.8 do StarCraft II, wsparciu dla modów przez Steam Workshop w grach Rocket League i Saints Row IV oraz o rejestracji pięciu nowych znaków towarowych przez Bandai Namco. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

StarCraft II - trzeci pakiet Nova Covert Ops ukaże się 22 listopada
StarCraft II - trzeci pakiet Nova Covert Ops ukaże się 22 listopada

wiadomość5 listopada 2016

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że trzeci pakiet misji Nova Covert Ops do gry StarCraft II ukaże się 22 listopada. Ponadto pokazano nowego dowódcę, zapowiedziano dwie mapy do trybu współpracy i nie tylko.

Premiera drugiego pakietu Nova Covert Ops do StarCraft II
Premiera drugiego pakietu Nova Covert Ops do StarCraft II

wiadomość3 sierpnia 2016

Firma Blizzard wypuściła aktualizację 3.5.0 do gry StarCraft II. Jednocześnie ukazała się druga część pakietu dodatkowych misji Nova Covert Ops.

Pierwszy zestaw misji StarCraft II: Nova Covert Ops już dostępny
Pierwszy zestaw misji StarCraft II: Nova Covert Ops już dostępny

wiadomość31 marca 2016

Fani gry StarCraft II mogą już rozpocząć zabawę z Tajnymi operacjami Novy (Nova Covert Ops). Dostępne są pierwsze trzy misje dodatkowej kampanii dla jednego gracza - pozostałe dwa pakiety zadań pojawią się przed końcem roku.

StarCraft II: Nova Covert Ops ukaże się pod koniec marca
StarCraft II: Nova Covert Ops ukaże się pod koniec marca

wiadomość16 marca 2016

Pierwsza porcja dodatkowych misji fabularnych Nova Covert Ops do StarCrafta II ukaże się w Europie 30 marca 2016 roku. Na razie zestaw wciąż da się zamawiać w przedsprzedaży w cenie obniżonej o 33%.