Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2016, 15:08

Wieści ze świata (Watch Dogs 2, StarCraft II, Rocket League, Saints Row IV, Bandai Namco) 23/11/2016

Dziś piszemy o stopniowym włączaniu funkcji sieciowych (seamless multiplayer) w Watch Dogs 2, debiucie trzeciej części DLC Nova Covert Ops i patcha 3.8 do StarCraft II, wsparciu dla modów przez Steam Workshop w grach Rocket League i Saints Row IV oraz o rejestracji pięciu nowych znaków towarowych przez Bandai Namco. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ubisoft powoli włącza funkcje sieciowe w Watch Dogs 2

Przed premierą sporo mówiło się o funkcjach sieciowych gry Watch Dogs 2, ale kiedy już nastąpił debiut (15 listopada na PS4 i XOne), okazało się, że Ubisoft ma problemy z serwerami i większość form zabawy wieloosobowej – a właściwie wszystkie poza kooperacją na zaproszenie – jest niedostępna. Zaczęło się to zmieniać wczoraj. Wraz z zainstalowaniem patcha 1.05 powinno stać się możliwe używanie wirtualnej aplikacji do „hakowania” rozgrywek innych użytkowników. Nie jest to jeszcze całość obiecanych funkcji sieciowych (brakuje np. tej części seamless multiplayera, która pozwala wykonywać misje kooperacyjne razem z przygodnie spotkanymi graczami), ale Ubisoft obiecuje włączyć je, gdy tylko upewni się, że wszystko działa jak należy.

Wyszedł trzeci pakiet misji Nova Covert Ops do StarCraft II

Zgodnie z zapowiedzią z BlizzConu, Blizzard udostępnił trzeci – ostatni – pakiet misji Nova Covert Ops (Tajne operacje Novy) do RTS-a StarCraft II. Tak jak poprzednie części, finalny fragment dodatku, w którym tytułowa bohaterka stara się zapobiec spiskowi zagrażającemu Dominium Terran, zawiera trzy etapy i kosztuje 7,49 euro (ok. 33 zł).

Ponadto dzisiaj gra StarCraft II: Legacy of the Void otrzymuje aktualizację 3.8. Jej najważniejszym elementem jest nowa misja do trybu współpracy – „Ewakuacja górników” (gracze bronią cywilów uciekających z planety przed zainfekowanymi). Oprócz tego wprowadzono poważne zmiany w wyważeniu rozgrywki, zmieniono listę map rankingowych, dodano nowe gadżety do kupienia w wewnętrznym sklepie i wyeliminowano dziesiątki błędów. Pełną listę nowości znajdziecie tutaj.

Rocket League – wsparcie dla modów w Steam Workshop w grudniu

Studio Psyonix zapowiedziało oficjalne wsparcie dla modów w Rocket League na PC. Wraz z grudniową aktualizacją otrzymacie możliwość pobierania modyfikacji za pośrednictwem Steam Workshop (Warsztatu Steam). Tym samym będzie można cieszyć się dodatkowymi arenami, specjalnymi torami przeszkód, alternatywnymi trybami rozgrywki etc. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie patch zostanie udostępniony.

Wieści ze świata (Watch Dogs 2, StarCraft II, Rocket League, Saints Row IV, Bandai Namco) 23/11/2016 - ilustracja #3

Saints Row IV ze wsparciem dla modów w Steam Workshop

Ponad trzy lata po premierze studio Volition wyposażyło grę Saints Row IV w oficjalne wsparcie dla modów, implementując je poprzez Steam Workshop (Warsztat Steam). Tym samym możecie teraz łatwo przeglądać i instalować modyfikacje do rzeczonego tytułu, nie musząc się martwić o jego prawidłowe funkcjonowanie i wzajemną kompatybilność przeróbek. Przy okazji Saints Row IV zostało przecenione na Steamie o 75% (do 3,74 euro, czyli ok. 17 zł). Promocja potrwa do 29 listopada.

Nowe znaki towarowe firmy Bandai Namco

Serwis Gematsu donosi o pięcu nowych znakach handlowych, które firma Bandai Namco zarejestrowała w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Są to Pac-Man Cash Rush, Pac-Man & Leprechaun, The Precious 12, Fortune Gears i Skies Unknown. Możemy tylko zgadywać, jakie gry miałyby kryć się pod tymi tytułami.

Wieści ze świata (Watch Dogs 2, StarCraft II, Rocket League, Saints Row IV, Bandai Namco) 23/11/2016 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: