Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2016, 10:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

StarCraft II - trzeci pakiet Nova Covert Ops ukaże się 22 listopada

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że trzeci pakiet misji Nova Covert Ops do gry StarCraft II ukaże się 22 listopada. Ponadto pokazano nowego dowódcę, zapowiedziano dwie mapy do trybu współpracy i nie tylko.

Na tegorocznym BlizzConie nie mogło zabraknąć gry StarCraft II. Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment ujawnili przede wszystkim datę premiery trzeciego pakietu Nova Covert Ops, czyli dodatkowych misji do gry, związanych z oddziałem Ghost. Tym razem Nova będzie musiała pojmać zdrajczynię, by nie dopuścić do wybuchu powstania w Dominium. Dodatek ukaże się 22 listopada bieżącego roku. Ponadto wkrótce (początek 2017 roku) zadebiutuje kolejny dowódca w trybie współpracy – Aleksiej Stiukow. Jest to zainfekowany terranin, którego jednostki posiadają cechy zergów i ludzi. Wódz potrafi m.in. tworzyć gniazda zainfekowanych, wykorzystywać bunkry do walki czy też korzystać z czołgów z mackami.

Pozostając przy trybie współpracy, studio Blizzard Entertainment zamierza wprowadzić dwie nowe mapy – „Ewakuacja górników” (trzeba będzie pomóc robotnikom w ucieczce z niegościnnej planety) oraz znana z Salonu Gier „Left2Die”, która zostanie gruntownie odświeżona i ukaże się jako „Noc zainfekowanych trupów”. Poza tym w co-opie pojawią się tabele wyników.

Kolejną nowinką zaplanowaną na przyszły rok jest Gwiezdna Skarbnica – wirtualna mapa skarbów, po wykupieniu której będziemy zdobywać rozmaite nagrody (m.in. nowe frakcyjne skórki oraz te dla konsoli komend), poprzez zabawę w ulubionym trybie. Ma ona posiadać własne sezony (deweloperzy planują organizować dwa w ciągu roku), a dodatkowo jej posiadacze dołożą cegiełkę do rozwoju e-sportu, gdyż część zysków ze sprzedaży powędruje na World Championship Series.

StarCraft II - trzeci pakiet Nova Covert Ops ukaże się 22 listopada - ilustracja #2

Ciekawie zapowiada się także projekt współtworzony z Google. DeepMind umożliwi „tworzenie i szkolenie własnych agentów SI do gry w StarCraft II”. Ponadto poinformowano, że na przyszły rok szykowane są jeszcze inne atrakcje, w tym płatne funkcje Salonu Gier, niestandardowe turnieje oraz zakładka „Oglądaj”, ale na szczegóły poczekamy kilka miesięcy.