Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2017, 09:33

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Darmowy StarCraft już dostępny na nowych Windowsach

Oryginalny StarCraft z dodatkiem Brood War jest już dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Windowsów 7, 8.1 i 10. Póki co gra znajduje się wyłącznie na serwerach testowych, ale wkrótce powinna wystartować jej pełna wersja.

Wraz z zapowiedzią gry StarCraft Remastered, studio Blizzard Entertainment ogłosiło, że wkrótce oryginał zostanie udostępniony za darmo. Tak też się stało – od ostatniej aktualizacji klasycznego StarCrafta z dodatkiem Brood War w wersji 1.18 można legalnie ściągnąć za darmo. Link do pobrania znajdziecie na forum Battle.netu. Pełna wersja powinna za jakiś czas pojawić się na oficjalnej stronie StarCraft Anthology. Do poprawnego działania konieczne jest posiadanie jednego z najnowszych systemów operacyjnych marki Windows: 7, 8.1 lub 10.

Oryginalny StarCraft od dziś stał się „dobrem publicznym”. - Darmowy StarCraft już dostępny na nowych Windowsach - wiadomość - 2017-03-30
Oryginalny StarCraft od dziś stał się „dobrem publicznym”.

Chwilowo gra znajduje się na serwerach testowych, a więc konieczne będzie stworzenie konta testowego (PTR) do zabawy online. Oczywiście, w solowe kampanie Terran, Zergów i Protossów da się grać bez większych przeszkód.

Warto też zwrócić uwagę na kilka znanych problemów, opisanych w tym samym wątku na forum. Pierwszy wiąże się z tym, że serwer testowy znajduje się w Kaliforni, a więc u nas mogą występować lagi. Poza tym deweloperzy zalecają odinstalowanie wszelkich „add-onów”, takich jak wLauncher czy Chaos Plugin, i granie na czystej wersji 1.18 – w przeciwnym razie gra może się sypać. U niektórych graczy występują też niezgodności z systemowym firewallem. Jeśli przytrafi się to Wam, warto się skontaktować z działem obsługi Blizzarda (wskazówki dotyczące postępowania znajdziecie tutaj).

Jeżeli natomiast wolicie wrócić do StarCrafta – lub sięgnąć po niego po raz pierwszy, w wypadku młodszych graczy – dopiero po face liftingu, to musicie trochę poczekać. StarCraft Remastered nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, wiemy tylko, że ma się ukazać w tym roku. Ta wersja niewątpliwie będzie płatna.

  1. Oficjalna strona gry