Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2017, 09:09

autor: Góral

Nadchodzi Heroes of the Storm 2.0

Firma Blizzard Entertainment rozpoczęła miesięczne beta-testy Heroes of the Storm 2.0, czyli nowej, potężnej aktualizacji popularnej gry MOBA.

Dostępna na PC-tach od połowy 2015 roku MOBA Heroes of the Storm wkrótce przejdzie poważne zmiany. Firma Blizzard Entertainment rozpoczęła beta-testy aktualizacji 2.0, która zmieni grę na wielu płaszczyznach – od balansu postaci, przez system postępów, aż po sklep. Sprawdzanie wprowadzonych rozwiązań potrwa miesiąc i jeżeli macie ochotę wypróbować nową wersję HotS-a, to wystarczy uruchomić aplikację Blizzarda, kliknąć na zakładkę z produkcją i w menu wyboru regionu wskazać „Heroes 2.0 Beta”. Następnie instalujecie patch i rozpoczynacie zabawę. Warto jeszcze wspomnieć, że wraz z aktualizacją 2.0 zmieniły się minimalne wymagania sprzętowe. Od teraz musicie posiadać przynajmniej procesor Intel Core 2 Duo E6600 lub AMD Phenom X4 oraz kartę grafiki NVIDIA GeForce 8600 GT, ATI Radeon HD 4650 lub Intel HD Graphics 3000 (ta akurat pozostała taka sama). W przypadku komputerów Mac wymagania nie uległy zmianie.

Kasja

Zanim przejdziemy do opisania zmian w systemie gry, przedstawimy nową bohaterkę – amazonkę Kasję. Jest to zabójczyni rzucająca oszczepem rozszczepiającym się na dwie błyskawice, raniące znajdujących się obok trafionego celu przeciwników. Heroina korzysta też z umiejętności Oślepiające Światło, która, zgodnie z nazwą, oślepia wrogów. Dodatkowo umie szarżować na przeciwnika. Jej zdolności bohaterskie to Piorun Kulisty, który odbija się od pobliskich wrogów, oraz Walkiria, pozwalająca odciągnąć jednego z przeciwników od reszty ziomków.

Zmiany, zmiany, zmiany

Aktualizacja 2.0 to przede wszystkim usunięcie limitu poziomu gracza, który do tej pory ograniczony był do 40. levelu. Ponadto deweloperzy przekonwertują obecne poziomy (bez ich utraty), by odpowiadały nowym progom. Jak czytamy w opublikowanym komunikacie:

„Na poziom gracza składa się obecnie suma wszystkich zdobytych poziomów bohaterów powyżej 1. Przykładowo: jeśli gracz posiada 5 bohaterów na poziomie 5., jego poziom gracza wynosi 20.”

Heroes of the Storm 2.0 to także nowe elementy i nagrody za postępy. Mowa np. o skrzyniach z łupami, otrzymywanymi za każdy kolejny poziom. Znajdziemy w nich cztery losowe elementy (np. nowych bohaterów, stymulatory, skórki itd.) o różnej wartości (zwykłe, rzadkie, epickie i legendarne). Co ciekawe, same skrzynie również podzielone zostaną na te same rodzaje. Dodatkowo gracze mogą wykorzystywać posiadane złoto do ponownego losowania nagród.

Do grona bohaterów dołączyła Kasja. - Nadchodzi Heroes of the Storm 2.0 - wiadomość - 2017-03-31
Do grona bohaterów dołączyła Kasja.

W Heroes of the Storm 2.0 pojawią się również odłamki, czyli nowy materiał rzemieślniczy służący do wytwarzania elementów ozdobnych. Kolejną dużą zmianą jest Kolekcja, czyli nowa wersja Sklepu. W tym miejscu można będzie przeglądać posiadane gadżety i herosów oraz oczywiście nabywać kolejnych. W tym przypadku prawdziwe pieniądze zostały zastąpione klejnotami, które od wersji 2.0 będą obowiązującą walutą. Klejnoty będzie się dało kupić za realną walutę. Ponadto Blizzard Entertainment wprowadzi zmiany w interfejsie użytkownika, profilu gracza, zmodyfikuje rozplanowanie pól bitew oraz zmieni niektórych bohaterów.

Oprócz tego można będzie zmienić domyślnych komentatorów meczów, a także korzystać ze sztandarów umieszczanych na polu bitwy przez herosa po zniszczeniu np. fortu lub twierdzy. Na podobnej zasadzie działać mają znaki graffiti. Nie zabraknie również emotek do wykorzystania na czacie i nowych portretów.

Jak widać, jest tego naprawdę sporo, a i tak ledwo liznęliśmy temat. Pozostałe szczegóły znajdziecie na polskiej stronie produkcji.