Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2017, 10:10

autor: Adrian Werner

Sprzedaż serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln egzemplarzy

Firma CD Projekt pochwaliła się wynikami finansowymi za ubiegły rok i są one imponujące. Ponadto poinformowano, że sprzedaż trylogii Wiedźmin przekroczyła już 25 mln sztuk.

Wiedźmin 3 wciąż zapewnia firmie doskonałe wyniki finansowe. - Sprzedaż serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-03-31
Wiedźmin 3 wciąż zapewnia firmie doskonałe wyniki finansowe.

Grupa CD Projekt opublikowała podsumowanie ubiegłego roku. Szefostwo firmy ma powody do zadowolenia. W 2016 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 584 miliony złotych, a zysk netto 251 mln zł.

W raporcie znalazło się również sporo innych ciekawych liczb. Okazuje się, że sprzedaż całej trylogii Wiedźmin przekroczyła już 25 milionów egzemplarzy. Co więcej, liczba ta obejmuje wyłącznie podstawowe wersje gier, bez dodatków Krew i wino oraz Serca z Kamienia. Ponadto najnowsza, trzecia odsłona serii przez półtora roku od premiery wygenerowała ponad miliard złotych przychodu.

Ludzie z CD Projektu podkreślają, że doskonałe wyniki są zasługą popularności dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino oraz utrzymującej się wysokiej sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki temu, pomimo faktu, że w ubiegłym roku firma wydała jedynie duże rozszerzenie, przychody i zyski odpowiadały blisko 3/4 tych z 2015 r.

Taka sytuacja jest dla CD Projektu bardzo komfortowa, gdyż grupa może w spokoju skoncentrować się na tworzeniu dużych projektów. W zeszłym roku wydała około 56 milionów złotych na produkcję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino oraz Cyberpunka 2077. Firma nigdy wcześniej nie operowała na tak dużą skalę, a mimo to wykazała 204 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych.

Obecny rok zapowiada się jako kolejne udane dwanaście miesięcy dla CD Projektu. Gwint: Wiedźmińska gra karciana ma spore szanse okazać się następnym przebojem firmy. Projekt ma wkrótce wejść w fazę otwartych beta-testów, a premiera pełnej wersji planowana jest na drugą połowę roku.

Warto przypomnieć, że sukcesy grupy są doceniane przez analityków rynkowych. W zeszłym tygodniu CD Projekt zajął pierwsze miejsce w opublikowanym przez Dziennik Puls Biznesu rankingu Giełdowych Spółek Roku 2016. Firma znalazła się na czele tego zestawienia już drugi rok z rzędu..

  1. Oficjalna strona CD Projekt
Sprzedaż serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln egzemplarzy - ilustracja #3