Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 marca 2017, 10:57

Ghost in the Shell, American Honey - weekendowe premiery filmowe

Ostatni dzień marca przyniesie tylko 4 premiery - największą bez wątpienia jest aktorska wersja Ghost in the Shell, a towarzyszy jej film American Honey - kino drogi i kino buntu w jednym.

Ghost in the Shell

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

W 1995 roku pojawiło się anime Ghost in the Shell w reżyserii Mamoru Oshiego i przez kolejne lata skutecznie rozbudzało wyobraźnię milionów widzów, zdobywając uznanie i status „kult totalny”. Czy twórca ładnej, ale pustej Królewny Śnieżki i Łowcy z 2012 roku jest w stanie udźwignąć ciężar tematu i dostarczyć godną aktorską wersję słynnej opowieści? Recenzenci są podzieleni. Z jednej strony Ghost in the Shell ze Scarlett Johansson w roli Major jest filmem piekielnie efektownym i czarującym od strony wizualnej, zaś z drugiej film niestety kuleje na polu fabuły. Wieloznaczna historia została tu niepotrzebnie spłycona, co bez wątpienia wpłynie na odbiór całości.

  1. Reżyseria: Rupert Sanders
  2. Grają: Scarlett Johansson, Pilou Asbaek, Takeshi Kitano

American Honey

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Andrea Arnold to pani odpowiedzialna za solidny Fish Tank z Michaelem Fassbenderem i kontrowersyjną adaptację Wichrowych wzgórz z czarnoskórym Heathcliffem. Teraz zapragnęła wejść głębiej w temat młodości i zaprasza widzów na trwającą 2,5 godziny historię o młodej Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane), która przyłącza się do grupy nastolatków „włóczęgujących” sobie po Ameryce. Czyli: bunt, namiętności, używki, radości, smutki i malownicze Stany Zjednoczone. Bez wątpienia ma to swój urok, ale podobno całość szybko traci pazur i jest zdecydowanie zbyt długa. Bierze Was to?

  1. Reżyseria: Andrea Arnold
  2. Grają: Sasha lane, Shia LeBeouf, Riley Keough

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Dalida. Skazana na miłość (biograficzny dramat o wszechstronnej artystce i Miss Egiptu),
  2. Świt (łotewski kandydat do Oscara oparty na sowieckiej historii o pewnym młodym chłopcu, który doniósł na swojego ojca milicji; gra Wiktor Zborowski).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.