Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarCraft: Remastered (PC)

StarCraft: Remastered PC

Odświeżona wersja bestsellerowej strategii czasu rzeczywistego z 1998 roku, opracowana, podobnie jak oryginał, przez studio Blizzard Entertainment.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny | multiplayer | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka StarCraft: Remastered (PC)

Polskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14sierpnia2017

14sierpnia2017

Battle.Net

StarCraft: Remastered to wydana na PC odświeżona edycja klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 1998 roku. Produkcję opracowało studio Blizzard Entertainment, czyli ten sam zespół, który wyprodukował pierwowzór.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w dalekim regionie Drogi Mlecznej znanym jako Sektor Koprulu. W miejscy tym reprezentujące ludzkość Imperium Terran po raz pierwszy napotyka obce rasy w postaci zaawansowanych technologicznie Protossów oraz zwierzęcych Zergów. Między tymi frakcjami wybucha wielka wojna, która na zawsze zmieni równowagę sił w galaktyce.

Mechanika

Tworząc StarCraft: Remastered, autorzy postanowili nie zmieniać nic w mechanizmach rozgrywki. Dostajemy więc tradycyjnego RTS-a, w którym podczas zabawy gromadzimy surowce, konstruujemy bazy, produkujemy jednostki, a na końcu prowadzimy je do ataku na centrum dowodzenia przeciwnika.

Do wyboru są trzy grywalne frakcje, a każda z nich mocno różni się od pozostałych, przejawiając unikalne zalety i wady. Protossi mają najbardziej zaawansowaną technologię oraz zdolności psioniczne i nawet pojedyncza ich jednostka potrafi dużo zdziałać. Ich słabą stroną jest jednak niewielka liczebność armii oraz wysokie koszty szkolenia wojsk i zagospodarowania terenu. Ich przeciwieństwem jest rasa Zerg. Stawia ona na hordy słabszych jednostek, które są tanie i możliwe do wyhodowania w ekspresowym tempie. Jednocześnie jednak budynki mogą stawiać jedynie na przeobrażonym terenie, co zajmuje nieco czasu. Z kolei Terranie są bardzo uniwersalni, a w dodatku niezwykle mobilni dzięki opcji transportu budynków, ale powoli prowadzą badania naukowe, a ich struktury są sporych rozmiarów, co utrudnia konstruowanie baz.

Wszystkim tym możemy bawić się w sześciu kampaniach (po dwie na każdą z frakcji) lub w trybie multiplayer pozwalającym na rywalizację z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Wydany na PC StarCraft: Remastered znacznie ulepsza oprawę audiowizualną. Grafika dalej jest dwuwymiarowa, ale wszystkie jej elementy zostały odświeżone i oferują wyższy poziom detali niż w pierwowzorze z 1998 roku. Do tego doszło wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokooekranowych, aż do 4K. Ponadto kampanie wzbogaciły się o nowe ilustracje pomagające w opowiadaniu historii. Ulepszona została również oprawa dźwiękowa, w tym dialogi postaci. Dodanych zostało też osiem nowych wersji językowych, wśród których nie zabrakło polskiej.

Spore zmiany zaszły w opcjach sieciowych i społecznościowych. Gra otrzymała pełne wsparcie dla tak nowoczesnych funkcji, jak zaawansowany matchmaking, zapisywanie stanu gry w chmurze, łatwy dostęp do fanowskich map, system powtórek czy szybka zmiana ustawień klawiatury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 54 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.4 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI StarCraft: Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe StarCraft: Remastered

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza, 2.8 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Pentium D 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 GT/Radeon X1600 lub lepsza, 2.8 GB HDD, Windows 7/8/10

Dziś premiera StarCraft: Remastered
Dziś premiera StarCraft: Remastered

wiadomość14 sierpnia 2017

Dziś wieczorem zadebiutuje StarCraft: Remastered - odświeżona wersja słynnego RTS-a z 1998 roku. Produkcja zaoferuje poprawioną grafikę, lepszy matchmaking i kilka innych atrakcji, o których piszemy w niniejszej wiadomości.

StarCraft: Remastered - znamy wymagania sprzętowe
StarCraft: Remastered - znamy wymagania sprzętowe

wiadomość3 lipca 2017

Firma Blizzard Entertainment ujawniła wymagania sprzętowe gry StarCraft: Remastered. Odświeżone wydanie kultowego RTS-a będzie działało nawet na konfiguracjach z poprzedniego dziesięciolecia.

StarCraft: Remastered ukaże się 14 sierpnia
StarCraft: Remastered ukaże się 14 sierpnia

wiadomość30 czerwca 2017

Studio Blizzard Entertainment opublikowało nowy zwiastun gry StarCraft: Remastered, zdradzając przy okazji jej termin premiery. Produkcja ukaże się na PC-tach 14 sierpnia bieżącego roku.

StarCraft: Remastered także po polsku
StarCraft: Remastered także po polsku

wiadomość27 marca 2017

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że gra StarCraft: Remastered dostępna będzie w trzynastu wersjach językowych, w tym także w polskiej.

Zapowiedziano StarCraft: Remastered
Zapowiedziano StarCraft: Remastered

wiadomość26 marca 2017

Studio Blizzard Entertainment potwierdziło, że pracuje nad StarCraft: Remastered, czyli ulepszoną wersją klasycznej strategii czasu rzeczywistego. Projekt ukaże się latem tego roku i zaoferuje m.in. ładniejszą grafikę oraz unowocześnione opcje sieciowe.