Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarCraft: Remastered (PC)
OkładkaStarCraft: Remastered (PC)

StarCraft: Remastered PC

Odświeżona wersja bestsellerowej strategii czasu rzeczywistego z 1998 roku, opracowana, podobnie jak oryginał, przez studio Blizzard Entertainment.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StarCraft: Remastered Premiera PC

14sierpnia2017

Battle.Net

14sierpnia2017

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

StarCraft: Remastered to wydana na PC odświeżona edycja klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 1998 roku. Produkcję opracowało studio Blizzard Entertainment, czyli ten sam zespół, który wyprodukował pierwowzór.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w dalekim regionie Drogi Mlecznej znanym jako Sektor Koprulu. W miejscy tym reprezentujące ludzkość Imperium Terran po raz pierwszy napotyka obce rasy w postaci zaawansowanych technologicznie Protossów oraz zwierzęcych Zergów. Między tymi frakcjami wybucha wielka wojna, która na zawsze zmieni równowagę sił w galaktyce.

Mechanika

Tworząc StarCraft: Remastered, autorzy postanowili nie zmieniać nic w mechanizmach rozgrywki. Dostajemy więc tradycyjnego RTS-a, w którym podczas zabawy gromadzimy surowce, konstruujemy bazy, produkujemy jednostki, a na końcu prowadzimy je do ataku na centrum dowodzenia przeciwnika.

Do wyboru są trzy grywalne frakcje, a każda z nich mocno różni się od pozostałych, przejawiając unikalne zalety i wady. Protossi mają najbardziej zaawansowaną technologię oraz zdolności psioniczne i nawet pojedyncza ich jednostka potrafi dużo zdziałać. Ich słabą stroną jest jednak niewielka liczebność armii oraz wysokie koszty szkolenia wojsk i zagospodarowania terenu. Ich przeciwieństwem jest rasa Zerg. Stawia ona na hordy słabszych jednostek, które są tanie i możliwe do wyhodowania w ekspresowym tempie. Jednocześnie jednak budynki mogą stawiać jedynie na przeobrażonym terenie, co zajmuje nieco czasu. Z kolei Terranie są bardzo uniwersalni, a w dodatku niezwykle mobilni dzięki opcji transportu budynków, ale powoli prowadzą badania naukowe, a ich struktury są sporych rozmiarów, co utrudnia konstruowanie baz.

Wszystkim tym możemy bawić się w sześciu kampaniach (po dwie na każdą z frakcji) lub w trybie multiplayer pozwalającym na rywalizację z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Wydany na PC StarCraft: Remastered znacznie ulepsza oprawę audiowizualną. Grafika dalej jest dwuwymiarowa, ale wszystkie jej elementy zostały odświeżone i oferują wyższy poziom detali niż w pierwowzorze z 1998 roku. Do tego doszło wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokooekranowych, aż do 4K. Ponadto kampanie wzbogaciły się o nowe ilustracje pomagające w opowiadaniu historii. Ulepszona została również oprawa dźwiękowa, w tym dialogi postaci. Dodanych zostało też osiem nowych wersji językowych, wśród których nie zabrakło polskiej.

Spore zmiany zaszły w opcjach sieciowych i społecznościowych. Gra otrzymała pełne wsparcie dla tak nowoczesnych funkcji, jak zaawansowany matchmaking, zapisywanie stanu gry w chmurze, łatwy dostęp do fanowskich map, system powtórek czy szybka zmiana ustawień klawiatury.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI StarCraft: Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

StarCraft: Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 6800 GT/Radeon X1600 lub lepsza
 • 2.8 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 2.8 GB HDD
 • Windows 10 64-bit