Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2017, 07:50

Zapowiedziano StarCraft: Remastered

Studio Blizzard Entertainment potwierdziło, że pracuje nad StarCraft: Remastered, czyli ulepszoną wersją klasycznej strategii czasu rzeczywistego. Projekt ukaże się latem tego roku i zaoferuje m.in. ładniejszą grafikę oraz unowocześnione opcje sieciowe.

Zapowiedziano StarCraft: Remastered - ilustracja #1

Krążące od pewnego czasu plotki okazały się prawdziwe. Studio Blizzard Entertainment właśnie zapowiedziało projekt StarCraft: Remastered, czyli odświeżoną wersję kultowego RTS-a z 1998 roku. Produkcja zaoferuje ulepszoną oprawę audiowizualną i unowocześnione funkcje sieciowe. Natomiast zmianom nie ulegną mechanizmy rozgrywki.

StarCraft: Remastered zaoferuje pełną zawartość zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatku StarCraft: Brood War. Grafika pozostanie dwuwymiarowa, ale wszystkie jej elementy zostaną przerobione, tak aby oferowały wyższy poziom detali. Na oficjalnej stronie dostępne jest porównanie tych samych scen i różnica jest duża. Do tego dojdzie wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokooekranowych, aż do 4K.

Ponadto kampanie wzbogacą się o nowe ilustracje pomagające w opowiadaniu historii. Ulepszona zostanie również oprawa dźwiękowa, w tym dialogi postaci. Dodanych zostanie też osiem nowych wersji językowych.

Spore zmiany zajdą w opcjach sieciowych i społecznościowych. Gra otrzyma pełne wsparcie dla wszystkich funkcji, którymi możemy cieszyć się we współczesnych produkcjach studia, takich jak zaawansowany matchmaking, zapisywanie stanu gry w chmurze, łatwy dostęp do fanowskich map, system powtórek czy szybkie zmienianie ustawień klawiatury.

Autorzy podkreślają, że zmiany nie obejmą mechaniki rozgrywki ani jej zbalansowania. StarCraft to prawdziwy klasyk, który udanie przeszedł próbę czasu i odświeżona wersja ma sprawić, że będzie on bawił graczy przez następne dwie dekady.

StarCraft: Remastered zmierza wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić latem tego roku.

Blizzard nie zapomina także o oryginalnej wersji gry. W przyszłym tygodniu ukaże się aktualizacja 1.18 do StarCraft: Brood War, która doda m.in. konfigurowanie klawiszy, tryb obserwatora, nowoczesne zabezpieczenia przeciwko oszustwom oraz lepszą kompatybilność z systemami Windows 7, 8 i 10.

Co więcej, w momencie premiery tej aktualizacji StarCraft Anthology, czyli zestaw zawierający grę z dodatkiem, udostępniony zostanie do pobrania za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

  1. Oficjalna strona gry