Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2017, 09:34

autor: Adrian Werner

Kynseed nowym projektem byłych pracowników studia Lionhead

Grupa byłych pracowników studia Lionhead, która pracowała nad cyklem Fable, założyła nowe studio i zapowiedziała grę Kynseed, która ma połączyć wirtualne rolnictwo z dynamiczną symulacją świata oraz mocnymi elementami przygodowymi. Projekt ma otwarty cykl deweloperski i gracze mogą za darmo pobierać kolejne prototypy.

Jedenaście miesięcy temu zamknięto studio Lionhead. Niewielka grupa jego pracowników postanowiła założyć nowy zespół, który nazwano Pixelcount Studios. Pierwszym projektem autorów pod nowym szyldem jest Kynseed, czyli przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w rolnika próbującego przeżyć w dziwnej krainie. Produkcja zmierza na pecety i na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Na razie nie wiemy kiedy gra trafi do sprzedaży.  - Kynseed nowym projektem byłych pracowników studia Lionhead - wiadomość - 2017-03-26
Na razie nie wiemy kiedy gra trafi do sprzedaży.

Przy Kynseed autorzy postawili na bardzo otwarty proces produkcyjny. Wczesny prototyp gry można pobrać za darmo z serwisu itch.io. Nie zawiera on wielu z planowanych funkcji i elementów, ale jest regularnie aktualizowany. Twórcy liczą na to, że sugestie samych graczy pomogą podczas prac i umożliwią stworzenie lepszego projektu.

Już pierwszy rzut oka na Kynseed nie pozostawia wątpliwości, że autorzy inspirowali się Stardew Valley oraz serią Harvest Moon. Będziemy więc eksplorowali świat, pielęgnowali przyjaźnie, sadzili rośliny, gromadzili plony oraz zarządzali finansową stroną rolniczej działalności. Ludzie z Pixelcount Studios mają jednak większe ambicje niż odtwarzanie rozwiązań poprzedników i chcą wprowadzić elementy dynamicznej symulacji do gatunku.

Świat gry ma żyć własnym życiem, a zachowaniami wszystkich postaci sterować będą zaawansowane moduły sztucznej inteligencji. Cała kraina ulegać ma ciągłym zmianom na skutek decyzji gracza oraz akcji bohaterów sterowanych przez SI. Wpływać na rzeczywistość będą również pory roku i starzenie się wszystkich żywych istot.

Kynseed posiadać ma również kilka innych elementów wyróżniających go na tle konkurencji. Akcja osadzona zostanie w pełnym magii świecie zainspirowanym starym brytyjskim folklorem. Istotną rolę w rozgrywce odegra walka oraz choroby, pojawi się możliwość ujeżdżania zwierząt, a zabawę napędzać ma rozbudowana fabuła.

Twórcy gry wcześniej w studiu Lionhead zajmowali się głównie serią Fable. Pierwsza odsłona cyklu miała początkowo zaoferować rozbudowane elementy symulacji świata, ale ostatecznie ten aspekt produkcji został mocno okrojony. W Kynseed autorzy chcą powrócić do tych niezrealizowanych pomysłów.

  1. Strona projektu na itch.io

Ostatnia aktualizacja: 2017-03-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Kynseed

Kynseed