Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Kynseed (PC)

Kynseed PC

Przygotowana przez ekipę PixelCount Studios sandboksowa gra RPG, przenosząca graczy do fantastycznej krainy inspirowanej brytyjskim folklorem.

RPG | sandbox | rolnicze | 2D | top-down | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Kynseed (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2018

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Kynseed jest przygodową grą akcji, opracowaną przez niezależny zespół PixelCount Studios. Mowa o niewielkiej grupie deweloperów, którzy wcześniej zasilali szeregi Lionhead – studia odpowiedzialnego za powstanie cyklu Fable. Opisywana tutaj produkcja trafiła na platformę PC.

Fabuła

Kynseed zabiera gracza do fantastycznej krainy inspirowanej brytyjskim folklorem. Główny bohater jest rolnikiem, który stara się przetrwać w świecie reagującym na bieżąco na jego poczynania. Rozbudowana warstwa fabularna jest jednym z najważniejszych elementów napędzających rozgrywkę.

Mechanika

W wydanym na platformę PC Kynseed akcja prezentowana jest z kamery zawieszonej wysoko nad głową postaci. Pod wieloma względami tytuł przywodzi na myśl gry pokroju Stardew Valley oraz Harvest Moon. W trakcie zabawy zajmujemy się więc eksploracją oddanej do naszej dyspozycji krainy (zarówno na piechotę, jak i na grzbiecie wierzchowca), walczymy z mniej lub bardziej wymagającymi przeciwnikami, dbamy o relacje z postaciami niezależnymi, sadzimy rośliny i gromadzimy plony oraz zarządzamy finansami generowanymi przez naszą rolniczą działalność. Warto przy tym pamiętać, że bez wpływu na przebieg rozgrywki nie pozostają pory roku, a także choroby oraz starzenie się wszystkich żywych istot. Czynnikiem wyróżniającym omawianą pozycję na tle innych, podobnych produkcji, są zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które czuwają nad zachowaniami mieszkańców świata gry.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Kynseed może się podobać – pixelartowa stylistyka łączy się tutaj z nowoczesnymi efektami wizualnymi, co w ogólnym rozrachunku daje przyjemny dla oka efekt. Jako ciekawostkę należy dodać, że odpowiedzialni za ten tytuł deweloperzy zdecydowali się na bardzo otwarty proces produkcyjny – na długo przed premierą udostępnili bowiem wczesny prototyp, którego zawartość z czasem ulegała znacznej rozbudowie. Dzięki temu twórcy zapewnili sobie możliwość wsłuchania się w sugestie graczy, co miało zaowocować powstaniem lepszego projektu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Kynseed

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kynseed

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 550 MB HDD
  • Windows 7
Kynseed od twórców Fable trafiło na Kickstartera
Kynseed od twórców Fable trafiło na Kickstartera

wiadomość9 maja 2017

Zapowiedziana w marcu bieżącego roku gra Kynseed trafiła na Kickstartera. Deweloperzy potrzebują 30 tysięcy dolarów, z czego niemal 10 tysięcy udało się już uzbierać.

Kynseed nowym projektem byłych pracowników studia Lionhead
Kynseed nowym projektem byłych pracowników studia Lionhead

wiadomość26 marca 2017

Grupa byłych pracowników studia Lionhead, która pracowała nad cyklem Fable, założyła nowe studio i zapowiedziała grę Kynseed, która ma połączyć wirtualne rolnictwo z dynamiczną symulacją świata oraz mocnymi elementami przygodowymi. Projekt ma otwarty cykl deweloperski i gracze mogą za darmo pobierać kolejne prototypy.