Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2017, 08:08

autor: Góral

Kynseed od twórców Fable trafiło na Kickstartera

Zapowiedziana w marcu bieżącego roku gra Kynseed trafiła na Kickstartera. Deweloperzy potrzebują 30 tysięcy dolarów, z czego niemal 10 tysięcy udało się już uzbierać.

Ponad rok temu firma Microsoft rozwiązała Studios. Pracownicy słynnej firmy musieli znaleźć nowe zatrudnienie, a część z nich założyła studio PixelCount. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że zespół pracuje nad grą zatytułowaną Kynseed. Natomiast dziś pragniemy poinformować, że tytuł trafił na Kickstartera. Deweloperzy proszą graczy o 30 tysięcy funtów i wydaje się, że bez większych problemów uda im się uzbierać taką kwotę, gdyż w momencie pisania tej wiadomości mieli już na koncie niemal 10 tysięcy funtów, a do końca akcji pozostał jeszcze prawie miesiąc.

Kynseed ukaże się pod koniec 2018 roku. - Kynseed od twórców Fable trafiło na Kickstartera - wiadomość - 2017-05-09
Kynseed ukaże się pod koniec 2018 roku.
Kynseed w skrócie:
  1. rolnicza gra RPG;
  2. tworzona przez byłych pracowników studia Lionhead;
  3. ukaże się na PC-tach pod koniec 2018 roku.

Kynseed ma być grą RPG opowiadającą o życiu na farmie. Podobnie jak np. w Stardew Valley, naszym zadaniem będzie zajmowanie się gospodarstwem, uprawa roślin czy nawet prowadzenie własnej tawerny. Duży nacisk położony zostanie też na aspekt przygodowy, zwiedzanie nowych miejsc i odkrywanie sekretów. Ponadto świat gry będzie żył własnym życiem. Ludzie oraz zwierzęta mają się starzeć i umierać, a nasze poczynania będą pamiętane przez lata, więc np. jeżeli zaszkodzimy jednej rodzinie, to możemy odczuwać tego skutki nawet przez kilka pokoleń.

Premiera Kynseed odbędzie się najpewniej pod koniec 2018 roku na PC-tach, ale w tym roku gra powinna pojawić się w Steam Early Access. Jeżeli chcecie załapać się na oba wydania, to wystarczy, że wpłacicie 7 funtów (około 35 zł). Co ciekawe, deweloperzy przygotowali prototyp produkcji, który pobierzecie za darmo z tego miejsca, więc nie musicie inwestować pieniędzy w ciemno.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że ewentualna wersja konsolowa jest rozważana, ale na razie studio PixelCount skupia się na edycji komputerowej.