Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2016, 17:55

autor: Kamil Zwijacz

Microsoft porzuca Fable Legends i planuje zamknąć Lionhead Studios

Firma Microsoft postanowiła porzucić dalszą produkcję gry Fable Legends od studia Lionhead, które najpewniej zostanie zamknięte. Do tego pracująca nad Project: Knoxville ekipa Press Play Studios przestała istnieć.

Microsoft dokonał zaskakującego ruchu. Koncern postanowił bowiem porzucić dalszą produkcję Fable Legends. Mało tego, firma zamierza zamknąć Lionhead Studios, a dodatkowo już pożegnała się z ekipą Press Play Studios, która pracowała nad zapowiedzianym we wrześniu 2015 roku Project: Knoxville. W opublikowanym komunikacie wyjaśniono, że główną decyzją tych zmian jest skupianie się Microsoft Studios na produkcji gier i rozwijaniu marek, których fani najbardziej oczekują. Z racji, że obie produkcje nie były zbyt głośnymi i najbardziej pożądanymi projektami, postanowiono po prostu zainwestować w lepiej rokujące tytuły. Zaznaczono jednak, że oba zespoły deweloperskie są pełne utalentowanych i kreatywnych ludzi, więc firma postara się znaleźć im inne zajęcia przy marce Xbox lub wesprze ich podczas poszukiwania nowej pracy.

Fable Legends przegrało walkę z Microsoftem. - Microsoft porzuca Fable Legends i planuje zamknąć Lionhead Studios - wiadomość - 2016-03-07
Fable Legends przegrało walkę z Microsoftem.
Microsoft porzuca Fable Legends i planuje zamknąć Lionhead Studios - ilustracja #2

Fable Legends miało być kolejną odsłoną serii gier RPG Fable, jednak rozgrywka w niej planowana była pod zupełnie innym kątem. Produkcja tworzona była bowiem z myślą o multiplayerze, w którym czterech graczy wcielałoby się w herosów walczących z siłami zła, a piąta osoba stawałby się czarnym charakterem, który stara się utrudnić życie bohaterom, nasyłając na nich potwory i zastawiając pułapki. Tytuł miał ukazać się wiosną bieżącego roku w ramach otwartej bety na komputerach PC i konsoli Xbox One.

Microsoft porzuca Fable Legends i planuje zamknąć Lionhead Studios - ilustracja #3

Press Play Studios to założona w 2006 roku firma, która zasłynęła przede wszystkim dwom odsłonami platformowej serii Max. Deweloper został przejęty przez Microsoft w 2012 roku. Pod skrzydłami koncernu wypuszczono w 2013 roku Max: The Curse of Brotherhood, a w 2014 roku gry Tentacles: Enter the Mind i Kalimba.