Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Tentacles: Enter the Mind (PC)
OkładkaTentacles: Enter the Mind (PC)

Tentacles: Enter the Mind PC

Ciąg dalszy logiczno-zręcznościowej produkcji Tentacles: Enter the Dolphin, która zadebiutowała w 2012 r. na urządzeniach mobilnych. W grze wcielamy się w mackowatego stwora imieniem Lemmy, który wyrusza w głąb mózgu szalonego doktora Phluffa.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tentacles: Enter the Mind Premiera PC

15maja2014

producent: Press Play wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tentacles: Enter the Mind

Portal 2

Antichamber

Project Remedium

Tentacles: Enter the Mind to kontynuacja mobilnego przeboju Tentacles: Enter the Dolphin, którym w 2012 roku cieszyć się mogli posiadacze urządzeń przenośnych z systemem iOS, Android i Windows Phone. Produkcja została opracowana przez znajdujące się w posiadaniu firmy Microsoft duńskie studio Press Play, znane graczom głównie z kolorowej platformówki Max: The Curse of Brotherhood. Gra dystrybuowana jest za darmo i przeznaczona dla użytkowników tabletów oraz komputerów z systemem Windows 8.

Akcja Tentacles: Enter the Mind rozgrywa się w mózgu szalonego naukowca, doktora Phluffa, którego coraz bardziej zwariowane idee zaczynają z wolna przejmować kontrolę nad jego umysłem. W grze wcielamy się w czarnego mackowatego stwora imieniem Lemmy, który wyrusza w głąb psychiki doktora, by pozbyć się kolejnych szalonych pomysłów, prowadzących nieświadomego zagrożenia naukowca do nieuchronnego obłędu.

Podczas zabawy nasz podopieczny zwiedzi szereg sfer umysłu doktora, odpowiadających m.in. za jego libido, super-ego itp. Osią rozgrywki jest swobodna eksploracja kolejnych obszarów mózgu, połączona z unikaniem przeróżnych pułapek oraz walką z przeciwnikami. Logiczno-zręcznościową zabawę urozmaicono ponadto specjalnym systemem rozwoju postaci: Lemmy będzie kolekcjonował cenne przedmioty i w miarę postępów zabawy uczył się nowych umiejętności, przydatnych podczas poruszania się i walki.

W przeciwieństwie do dwuwymiarowego pierwowzoru, Tentacles: Enter the Mind oferuje w pełni trójwymiarowe, kolorowe i abstrakcyjne środowisko. Grę wzbogacono zestawem osiągnięć do odblokowania i przystosowano do obsługi zarówno przy pomocy myszy, jak i ekranów dotykowych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Oczekiwania czytelników: 4.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tentacles: Enter the Mind: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tentacles: Enter the Mind Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8