Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Dyad (PS3)
OkładkaDyad (PS3)

Dyad

Oryginalna zręcznościówka, w której sterujemy pojedynczym atomem rozpędzającym się w akceleratorze cząstek. Tytuł atakuje oczy graczy wyjątkowo intensywną i kolorową oprawą graficzną, przypominającą gry Child of Eden i Rez.

Zręcznościowe | indie | shoot 'em up | eksperymentalne/artystyczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dyad to oryginalna zręcznościówka, wyróżniającą się wyjątkowo kolorową i intensywną oprawą graficzną. Producentem gry jest jednoosobowe kanadyjskie studio ][ (Right Square Bracket Left Square Bracket), założone przez programistę Shawna McGratha. Autor ponad trzy lata prowadził samodzielnie prace nad tym tytułem, współpracując w tym czasie jedynie z kompozytorem muzyki Davidem Kanagą.

Zasady zabawy w Dyad są dosyć proste, ale osiągnięcie mistrzostwa i zdobycie wszystkich przygotowanych przez twórcę trofeów wymagać będzie dużej dozy zaangażowania i koncentracji. Gracze sterują małym atomem przemierzającym wielokilometrowe przewody akceleratora cząstek. Do wewnętrznych ścian przewodu, będącego długim okrągłym tunelem, przylepione są kolorowe drobiny materii, do których możemy przyciągać nasz atom za pomocą przypominającego lasso strumienia energii. Trafiając nim drobinkę zbliżamy się do niej z dużą szybkością, równocześnie zmieniając jej kształt w kolorowy dysk. Jeżeli przelecimy przez obrzeża dysku, uzyskamy bonus w postaci szybkości, punktów oraz chwilowej możliwości zniszczenia stojących na naszej drodze cząstek. Jeżeli przetniemy jego centrum, cofamy się, a gra oraz muzyka na chwilę zatrzymują się, wytrącając nas z rytmu. Przecinając pod rząd wiele okręgów budujemy komba, drastycznie powiększające sumę zdobytych punktów oraz naszą szybkość, a tym samym poziom trudności. W grze znajdziemy 27 poziomów różniących się długością, wyglądem oraz ścieżką muzyczną.

Oprawa graficzna Dyad przywodzi na myśl eksperymentalne klipy wideo lub gry Child of Eden i Rez. Mieszanka kolorów oraz szybkich elektronicznych melodii ma wprowadzać grających w trans. Niestety, bardziej wrażliwych odbiorców stroboskopowe efekty mogą przyprawić o mdłości i zawroty głowy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dyad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS3
PC