Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Child of Eden (PS3)
OkładkaChild of Eden (PS3)

Child of Eden

Widowiskowa strzelanka “na szynach”, stworzona przez autora takich hitów jak Rez, Meteos oraz Space Channel 5. W grze przenosimy się do świata przyszłości, aby uratować sieć cybernetyczną Eden.

Zręcznościowe | Kinect | rail shooter | rytmiczne | PlayStation Move | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Child of Eden Premiera

14cze2011

X360

23wrz2011

PS3

producent: Q Entertainment wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Child of Eden

Gal*Gun

Hyper Void

Race the Sun

Child of Eden to nietypowa gra zręcznościowa, stawiająca na jak największą interakcję zmysłów gracza z wydarzeniami dziejącymi się na ekranie. Całość projektu została opracowana na skutek pomysłu Tetsuyi Mizuguchiego, japońskiego dewelopera, który zasłynął w branży jako współautor takich tytułów, jak Ninety-Nine Nights czy seria Lumines, kładąca podwaliny pod Child of Eden.

Fabuła przenosi nas do Edenu, abstrakcyjnego archiwum, w którym przechowywane są wszystkie ludzkie wspomnienia. Zasoby te miały zostać wykorzystane do odtworzenia osobowości człowieka w ramach procesu o nazwie Project Lumi. Niestety, przed zakończeniem operacji Eden został zainfekowany tajemniczym wirusem. Zadaniem gracza jest uporanie się z tym niebezpieczeństwem.

Child of Eden kładzie nacisk na doznania zmysłowe – grę przechodzimy, wykonując gesty służące łączeniu oglądanego obrazu i słyszanego dźwięku. Poprzez ruchy kontrolerem rozbijamy różnokształtne struktury, rysujące się na ekranie; wyznaczamy kierunek, w którym chcemy się poruszać. Wygląda to niczym połączenie dyrygowania orkiestrą z rzucaniem czarów, gdyż zaprojektowane przez autorów poziomy pełne są efektów specjalnych oraz krętych ścieżek, jakimi z wykorzystaniem dużej dozy zręczności musimy przemieszczać się w przestrzeni kosmicznej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Child of Eden cena w dniu premiery: 129,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Child of Eden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Child of Eden Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
X360
PS3