Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka echochrome II (PS3)
Okładkaechochrome II (PS3)

echochrome II PS3

Sequel gry logicznej kontynuujący założenia poprzedniczki. Po raz kolejny musimy wykazać się orientacją przestrzenną, choć tym razem głównej roli nie odgrywają trójwymiarowe bryły, a raczej ich cienie.

Logiczne | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation | manipulacja perspektywą

Kolekcja gier
Obserwuj grę

echochrome II Premiera PS3

22grudnia2010

pudełko PL

22grudnia2010

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do echochrome II

LittleBigPlanet 2

The Bridge

Lemmings (1991)

Echochrome II to druga część znanej gry logicznej, której pierwowzór pomimo prostej oprawy graficznej znalazł sporą grupę sympatyków. Za deweloping ponownie zabrało się japońskie studio Sony, które kontynuuje swoje pomysły i umiejętnie je rozwija.

Naszym głównym zmartwieniem jest postać, która porusza się cały czas przed siebie nie zważając na napotykane przeszkody. Musimy zadbać o to, by mimo wszystko kolejne przepaście czy stające na drodze ściany w jakiś sposób omijać. Sposób rozgrywki przypomina więc trochę wiekowe Lemmingi, choć tutaj bohater nie posiada żadnych dodatkowych umiejętności, a my musimy odpowiednio manipulować samą planszą by mu pomóc.

Tak jak w poprzedniku, rozgrywka oparta jest na systemie złudzeń optycznych. Każdy poziom ma miejsce w pokoju, w którym poszczególne przedmioty rzucają cień, który tak naprawdę jest naszym levelem. Postać jest niewidoczna, ale widnieje na ekranie jako cień, który biega po tym rzucanym przez inne przedmioty. Używamy kontrolera, który imituje latarkę – rzucamy światło tak, by cień padał pod odpowiednim kątem, który umożliwi bohaterowi pokonywanie kolejnych przeszkód. Brzmi skomplikowanie, ale w praktyce jest bardzo intuicyjne, a jednocześnie wymaga wysilenia szarych komórek.

Autorzy przygotowali około setki poziomów, a z każdym kolejnym rośnie oczywiście stopień trudności zabawy. Cień rzucany jest w taki sposób, że oprócz platform możemy „stworzyć” też katapulty, dziury, teleporty, itd. Wszystko to trzeba wykorzystywać na kolejnych etapach, by ostatecznie dojść do wyznaczonego celu. Jakby tego było mało, można też stworzyć własne levele, co dzięki obsłudze PlayStation Move jest bardzo intuicyjne. Gotowymi dziełami można dzielić się z innymi.

Podobnie jak w poprzedniczce, mamy do czynienia z prostą oprawą graficzną, choć tym razem została ona przynajmniej wzbogacona o kolory i ciekawe efekty świetlne, więc całość robi teraz większe wrażenie. W tle przygrywa relaksująca muzyka, pomagająca skupić się przy kolejnych łamigłówkach.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI echochrome II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

echochrome II Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move