Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka LocoRoco Cocoreccho! (PS3)

LocoRoco Cocoreccho! PS3

LocoRoco Cocoreccho! jest kontynuacją przeboju znanego z mobilnej konsoli firmy Sony, w której sterujemy kolorowymi kulkami. W stacjonarnej wersji gry zrezygnowano z kontroli terenu za pomocą kontrolera.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka LocoRoco Cocoreccho! (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

21września2007

Loco Roco Cocoreccho jest produkcją o dość nietypowej rozgrywce, powstałą w wewnętrznym studiu Sony. Pierwsza część zagościła na konsoli przenośnej PlayStation Portable i oferowała szalenie wciągającą i oryginalną rozgrywkę łączącą elementy zręcznościowe i logiczne. Odsłona na PlayStation 3 jest bardzo podobna, choć niepozbawiona różnic.

W pierwszej części gracz przejmował kontrolę nie tyle nad tytułowymi kolorowymi kulkami, co nad całym terenem, przesuwając go to na lewo, to na prawo za pomocą grzbietowych przycisków konsoli (L i R). Przeniesienie tej gry na PlayStation 3 nie obyło się bez zmian w rozgrywce. Przede wszystkim zrezygnowano z kontroli terenu. Teraz do dyspozycji grającego oddany jest kursor w kształcie motylka. Wskazując nim wybrane miejsce na mapie posyła się sympatyczną kulkę w daną stronę. Zadanie polega na odnajdywaniu współtowarzyszy – porozmieszczanych po całej planszy śpiących kulek, budzeniu ich i zaprowadzeniu do wyjścia. W grze nie mogło zabraknąć elementów zręcznościowych oraz kilku zagadek opartych na spostrzegawczości i zabawie z fizyką świata. Do obracania niektórych elementów używa się czujników ruchu w joypadzie.

Oprawa graficzna w Loco Roco Cocoreccho jest prosta, ale nie sposób odmówić jej uroku. Kolorowe stworki wydają do tego śmieszne dźwięki, śpiewają, a muzyka również nie odbiega od tego egzotycznego, sielankowego klimatu. Zabawa jest krótka, ale nie jest to pełnoprawna produkcja, tylko coś, co w domyśle miało być interaktywnym wygaszaczem ekranu. Produkcja powstała z myślą o serwisie PlayStation Store i można ją nabyć wyłącznie za jego pośrednictwem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Gry podobne do LocoRoco Cocoreccho!

Klasyfikacja PEGI LocoRoco Cocoreccho!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Gra LocoRoco Cocoreccho trafia do oferty PlayStation Store
Gra LocoRoco Cocoreccho trafia do oferty PlayStation Store

wiadomość21 września 2007

LocoRoco Cocoreccho, wydany na PS3 sequel cieszącej się sporym uznaniem gry na PSP zatytułowanej LocoRoco, trafił do oferty zarówno amerykańskiego, jak i europejskiego PlayStation Store. Można go pobrać za 6,99 dolarów albo 1,99 funta.

LocoRoco na PlayStation 3 grą działającą niczym wygaszacz ekranu?

wiadomość1 września 2007

Światowa premiera LocoRoco Cocoreccho (w Japonii Oiedeyo LocoRoco!! Boo Boo Cocorecho!) już 21 września, w związku z czym nie powinny nas dziwić publikowane stosunkowo często wiadomości na temat pierwszej odsłony LocoRoco przeznaczonej dla stacjonarnej konsoli PlayStation 3. Tym chcielibyśmy się z Wami podzielić oficjalnymi informacjami ujawnionymi właśnie Sony Computer Entertainment.