Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2010, 13:55

autor: omadaha

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne

Microsoft, podobnie jak inne firmy z branży elektronicznej rozrywki, podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show, ujawnił informacje na temat swoich planów wydawniczych. W przyszłym roku gracze mogą się spodziewać między innymi pięciu nowych tytułów wykorzystujących kontroler ruchu Kinect. Tokijska konferencja giganta z Redmont upłynęła pod hasłem „Wizja i strategia Xbox 360 w 2010 roku”.

Microsoft, podobnie jak inne firmy z branży elektronicznej rozrywki, podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show, ujawnił informacje na temat swoich planów wydawniczych. W przyszłym roku gracze mogą się spodziewać między innymi pięciu nowych tytułów wykorzystujących kontroler ruchu Kinect. Tokijska konferencja giganta z Redmont upłynęła pod hasłem „Wizja i strategia Xbox 360 w 2010 roku”.

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #1

Project Draco

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #2
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #3

Podczas odbywającej się w Makuhari Messe konferencji, Microsoft zapowiedział nową grę autorstwa Yukio Futatsugi (Phantom Dust), wykorzystującą technologię kontrolera Kinect. Project Draco pozwoli graczom dosiąść legendarnego smoczego wierzchowca, na którym przemierzać będą krainy wirtualnego uniwersum. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun, który twórcy zaprezentowali podczas tokijskich targów.

Haunt

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #4

Haunt to kolejna produkcja, wykorzystująca nowy kontroler Microsoftu. Autorzy zapowiedzieli, że gracz będzie w niej przemierzać wnętrze tajemniczego, nawiedzonego domu. Za projekt odpowiedzialny jest Masaya Matsuura – współtwórca Parappa the Rapper. Co ciekawe, grafika Haunt opisana została przez twórców jako „urocza”, możemy się więc spodziewać tytułu typowo casulaowego.

Rise of Nightmares

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #5

Takashi Sensui – szef Xboxa w Kraju Kwitnącej Wiśni ujawnił, że Sega pracuje nad nowym horrorem wykorzystującym technologię Kinect. Póki co z zaprezentowanego podczas targów zwiastuna wiadomo jedynie, że w grze pojawią się między innymi narzędzia tortur. Gra wydana zostanie w 2011 roku.

Codename D

Goichi „Suda51” Suda (No More Heroes) pojawił się na konferencji Microsoftu aby ogłosić, że studio Grasshopper Manufacture zajmie się produkcją kolejnej mrocznej gry akcji – Codename D. Podczas konferencji pokazano zwiastun, w którym można było między innymi zobaczyć tajemnicze wesołe miasteczko oraz postacie w zwierzęcych maskach. Zapowiedziano, że w arsenale zabraknie co prawda mieczy i pistoletów, ale mimo to Codename D ma być typowym przedstawicielem gier akcji. Tytuł wydany zostanie w 2011 roku i wykorzystywać będzie nowy kontroler Microsoftu.

W tym miejscu przypominamy, że to nie jedyna mroczna gra, w której produkcję zaangażowane jest Grasshopper Manufacture, bowiem wczoraj na konferencji EA ogłoszono, że Suda51 pracuje także nad Shadows of the DAMNED.

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #6
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #7

Źródło: vg247

Steel Battalion: Heavy Armor

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #8

Nowe gry oparte na sterowaniu za pomocą ruchu to nie jedyne produkcje, które trafią do rąk graczy w przyszłym roku. Keiji Inafune ze studia Capcom ogłosił, że twórcy planują wskrzesić markę Steel Battalion i przenieść ją w nowy wymiar dzięki technologii Kinect. W pierwotnej wersji gry wcielaliśmy się w rolę pilota Pacific Rim Forces, który zasiadał za sterami pionowego czołgu (Vertical Tank). Do sterowania pojazdem konieczne było posługiwanie się rozbudowanym kontrolerem, który był dość skomplikowany w obsłudze. Wykorzystanie sterowania ruchem ma rozwiązać ten problem. Premiera gry w przyszłym roku. W sieci dostępny jest zwiastun. Można go obejrzeć pod tym adresem.

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #9

Pozostałe tytuły:

Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #10
  • Avatar Fire Pro WrestlingMicrosoft poinformował o rozpoczęciu ekskluzywnej współpracy z japońskim wydawcą – firmą Spike. Jej celem będzie wprowadzenie serii Fire Pro Wrestling na platformę Xbox 360 Live Arcade.
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #11
  • Radiant Silvergun – na konferencji ogłoszono, że klasyczna strzelanka z 1998 roku zawita na platformę Xbox Live Arcade. Jeśli wierzyć wstępnym zapowiedziom twórców, tytuł oferować będzie kooperację w trybie online oraz możliwość zapisywania i dzielenia się powtórkami z rozegranych sesji. Na grę przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne - ilustracja #12
  • Wśród zaprezentowanych tytułów znalazł się także zręcznościowy Child of Eden, który zdaniem twórców jest przykładem przenikania się świata gier i muzyki. Twórcy pokazali nowy zwiastun z poziomem o nazwie „Piękno” i przypomnieli, że choć gra opiera się na mechanice strzelanek to fabuła skoncentrowana jest wokół tematu uszczęśliwiania świata. Tym, którzy jeszcze nie wiedzieli gry polecamy zapoznanie się ze zwiastunem zaprezentowanym podczas targów E3.
  • Ostatnią z omówionych produkcji była gra Professor Kawashima’s Body and Brain Exercises. Nikogo nie dziwi chyba fakt, że tytuł ten, podobnie jak inne produkcje pokazane podczas TGS, wykorzysta technologię kontrolera ruchu Microsoftu. Gra wydana zostanie w Ameryce Północnej i Europie na początku przyszłego roku.

Firma Microsoft to kolejny wydawca, który podczas Tokyo Game Show uraczył fanów pokaźną ilością informacji na temat planów wydawniczych. Tokijskie targi potrwają do końca tego tygodnia i z pewnością przyniosą jeszcze wiele ciekawych informacji.