Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Diabolical Pitch (X360)

Diabolical Pitch X360

Diabolical Pitch to dynamiczna gra akcji, wyprodukowana przez japońskie studio Manufacture. Głównym bohaterem jest emerytowany baseballista, który musi hordom bestii, czyhających na jego życie w opuszczonym lunaparku.

Akcji | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Diabolical Pitch (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

4kwietnia2012

Kierowana przez Goichi Sudę ekipa studia Grasshopper Manufacture słynie z niekonwencjonalnych pomysłów na gry wideo, o czym świadczyć mogą takie tytuły, jak Michigan: Report from Hell, Killer 7 czy Lollipop Chainsaw. Diabolical Pitch nie wyłamuje się z tego schematu. Tym razem japońscy deweloperzy postanowili połączyć utrzymaną w konwencji survival-horroru grę akcji z ulubionym sportem Amerykanów – baseballem.

Gracz kieruje poczynaniami byłego miotacza, dysponującego bionicznym ramieniem o niezwykłych możliwościach. Bohater zostaje zwabiony do opuszczonego lunaparku i wkrótce odkrywa, że znalazł się w śmiertelnej pułapce. Spokojne za dnia wesołe miasteczko po zapadnięciu zmroku staje się siedliskiem potworów, przypominających koszmarne wersje pluszowych maskotek. Jedynym sposobem na przeżycie jest unicestwienie hord przeciwników przy pomocy całego arsenału baseballowych zagrań i tricków.

Rozgrywka w Diabolical Pitch odznacza się niezwykłą dynamiką i intensywnością. Baseballista bezustannie musi stawiać czoła nacierającym potworom. Celne rzuty piłką pozwalają uaktywnić rozmaite specjalne zagrania i power-upy, ułatwiające anihilację wrogów, w tym zwłaszcza bossów na poszczególnych poziomach.

Jednym z podstawowych atutów gry studia Grasshopper Manufacture jest sterowanie za pomocą kontrolera Kinect. Wszystkie działania postaci w grze uzależnione są od ruchów ciała gracza, który musi m.in. rzucać, łapać, odbijać, skakać, a nawet kopać. W zabawie może uczestniczyć także drugi gracz, co pozwala skorzystać z zagrań zespołowych.

Diabolical Pitch odznacza się ciekawą oprawą audio-wizualną, przywodzącą na myśl koszmar senny. Modele postaci i lokacje przygotowane zostały z dużą starannością. Na uwagę zasługują płynne animacje ruchu baseballistów. Deweloperzy zadbali o groteskowy klimat swego dzieła, podkreślany przez muzykę rodem z amerykańskich lunaparków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Diabolical Pitch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Diabolical Pitch

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne
Microsoft na Tokyo Game Show – nowe gry na Kinecta: Project Draco, Haunt, Codename D i inne

wiadomość16 września 2010

Microsoft, podobnie jak inne firmy z branży elektronicznej rozrywki, podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show, ujawnił informacje na temat swoich planów wydawniczych. W przyszłym roku gracze mogą się spodziewać między innymi pięciu nowych tytułów wykorzystujących kontroler ruchu Kinect. Tokijska konferencja giganta z Redmont upłynęła pod hasłem „Wizja i strategia Xbox 360 w 2010 roku”.