Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 13:25

autor: omadaha

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne

Electronic Arts – jeden z wiodących producentów gier, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ramach rozpoczętych właśnie Tokyo Game Show, ujawnił szereg informacji dotyczących nowych produkcji i planów wydawniczych firmy na najbliższy okres.

Electronic Arts – jeden z wiodących producentów gier, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ramach rozpoczętych właśnie Tokyo Game Show, ujawnił szereg informacji dotyczących nowych produkcji i planów wydawniczych firmy na najbliższy okres.

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi dotyczące ujawnienia na TGS listy gier, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Poniżej prezentujemy najważniejsze wieści z tokijskiej konferencji EA.

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #1

Shadows of the DAMNED (PS3/360)

Z porannych przecieków, które pojawiły się w sieci za sprawą serwisu 1UP i magazynu Famitsu wiemy, że nowa produkcja Shinji Mikami (Resident Evil 4) i Goichiego „Suda51” Sudy (No More Heroes) będzie mroczną grą akcji z gatunku horrorów.

Z doniesień wiadomo, że wcielimy się w niej w „demonicznego zabójcę”, który jeżdżąc na motorze zmierzy się z „mieszkańcami podziemi”. Na konferencji EA twórcy ujawnili ponadto, że główny bohater będzie miał na imię Garcia Hotspur a celem jego krucjaty do bram Piekła będzie uratowanie ukochanej. Autorzy podkreślili jednak, że gra skupi się na walce z siłami zła a nie na wątku romansowym.

Na potwierdzenie tych słów autorzy zaprezentowali także pierwszy zwiastun, w którym obejrzeć możemy w akcji część dostępnego w grze arsenału, w tym: broń palną, pistolety i coś na kształt kuszy lub miotacza.

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #2

Goichi Suda powiedział ponadto, że oprawa będzie lekko punk rockowa a sama gra „naprawdę intensywna” i „bardzo mroczna”. Pojawić mają się jednak także „lżejsze momenty”.

Shadows of the DAMNED powstaje we współpracy z Grasshopper Manufacture i ma ukazać się wiosną lub latem przyszłego roku. Gra dostępna będzie na platformy Xbox 360 oraz PlayStation 3. Warto także wspomnieć, że nad oprawą muzyczną tytułu czuwa Akira Yamaoka czyli autor ścieżki do gry Silent Hill. Poniżej zwiastun DMD (akronim tytułu zasugerowany przez twórców) zaprezentowany podczas TGS i kilka grafik koncepcyjnych.

Grafiki koncepcyjne:

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #3
EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #4
EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #5
EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #6
EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #7

Źródło: Kotaku

Dead Space Extraction (PS3)

Na konferencji zaprezentowano także nieco nowych informacji dotyczących gry Dead Space Extraction. Gra dostępna będzie w sprzedaży jedynie w limitowanej edycji na PlayStation 3. Pokazano film prezentujący różnego typu broń a także tryb kooperacji dla dwóch graczy. Tytuł wykorzystywać będzie kontroler ruchu Move, ale jak zapewnili twórcy – nie będzie on niezbędny.

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #8

Alice: Madness Returns

Na konferencji EA głos zabrał także American McGee, który przybliżył fabułę drugiej odsłony przygód mrocznej Alicji zatytułowaną Alice: Madness Returns. Akcja gry rozpoczyna się w ośnieżonym Londynie, gdzie dziewczynka ponownie zostaje wciągnięta do króliczej nory. W grze powrócić mają dobrze znane postacie Szalonego Kapelusznika i Kota z Cheshire. Ponadto gracze tradycyjnie mogą spodziewać się masy szalonych zagadek. Aktualnie nieznana jest data premiery Alice: Madness Returns, wiadomo jedynie, że najprawdopodobniej będzie ona miała miejsce w przyszłym roku.

Poza wyżej wymienionymi wyżej tytułami na konferencji EA zapowiedziano (bądź potwierdzono) również wydanie następujących gier:

EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne - ilustracja #9

Create – nowa gra EA przypominająca nieco kultową The Incredible Machine

  • My Garden – przygotowywana na platformę Nintendo 3DS, która wyglądem przypomina nieco kolorową grę logiczną Viva Pinata. Celem gracza jest pielęgnowanie ogrodu i przyciąganie do niego kolejnych zwierząt. Więcej informacji o tytule pojawi się w przyszłym miesiącu.
  • Create – potwierdzono, że gra wydana zostanie na wszystkie platformy (PC, 360, PS3 i Wii) w listopadzie tego roku. Tytuł w wersji na PlayStation 3 wykorzystywać będzie technologię Move.
  • EA Sports MMA – przedstawiciele EA zapowiedzieli, że gwiazdą japońskiej okładki gry będzie mistrz olimpijski w judo z 1992 roku – Hidehiko Yoshida. Podczas konferencji zaprezentowano też fragment rozgrywki. EA MMA będzie miała swoją premierę 19 października w Stanach Zjednoczonych i 11 listopada w Japonii. Data polskiej premiery nie jest na razie znana.

To zapewne jeszcze nie koniec rewelacji, które twórcy przygotowali dla graczy na tegoroczne targi. Tokyo Game Show potrwają do końca tego tygodnia i z pewnością przyniosą fanom elektronicznej rozrywki znacznie więcej ciekawych informacji odnośnie planów największych firm w branży.