Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 12:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Wiedźmin 2, Halo: Reach, Red Dead Redemption) 15/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim rozdziale The Silver Lining, milionie sprzedanych egzemplarzy Trials HD, nowym dodatku DLC do Red Dead Redemption, demie NBA 2K11, aktualizacji oficjalnej strony Wiedźmina 2, wstecznej kompatybilności według Sony, a także nowej grze studia Ninja Theory. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim rozdziale The Silver Lining, milionie sprzedanych egzemplarzy Trials HD, nowym dodatku DLC do Red Dead Redemption, demie NBA 2K11, aktualizacji oficjalnej strony Wiedźmina 2, wstecznej kompatybilności według Sony, a także nowej grze studia Ninja Theory. Zapraszamy do lektury.

The Silver Lining

Studio Phoenix Online poinformowało, że do premiery drugiego rozdziału historii The Silver Lining – nieoficjalnej, dziewiątej odsłony cyklu przygodowego King’s Quest – dojdzie 18 września, czyli w najbliższą sobotę. Epizod o tytule Two Households będzie można pobrać za darmo z poziomu oficjalnej strony internetowej projektu. Zaoferuje on m.in. siedemnaście nowych lokacji zapewniających 4-godzinną przygodę, a także szereg poprawek, w tym wybór krótszej i rozbudowanej narracji, usprawnione odnajdywanie ścieżek, opracowaną od nowa animację poruszania się głównego bohatera (z opcją wyboru chodu lub biegu), a także wsparcie dla trybu panoramicznego.

Trials HD

Trials HD, jedna z najciekawszych produkcji znajdujących się w ofercie serwisu Xbox Live Arcade, pozwalająca przejąć kontrolę nad motocyklistą szalejącym po ekstremalnych torach, znalazła ponad milion nabywców, poinformowała firma RedLynx. Gra potrzebowała na to trzynastu miesięcy. Niedługo będzie miała okazję poprawić ten rezultat, gdyż do bazy XBL trafi drugi dodatek DLC Big Thrills. Rozbuduje on Trials HD o 50 dodatkowych torów, w tym 10 wyłonionych w specjalnym konkursie dla fanów marki, z pewnością wzbudzając zainteresowanie miłośników tego typu rozgrywki.

Lara Croft and the Guardian of Light

Gra Lara Croft and the Guardian of Light – niecodzienne przygody słynnej pani archeology Lary Croft, dostępne od ubiegłego miesiąca w wersji na Xboksa 360 – 29 września trafi do oferty europejskiego PlayStation Network. Produkcja, nastawiona bardziej na akcję, aniżeli eksplorację terenów, będzie kosztować 9,99 euro, czyli około 40 złotych. Dzień wcześniej będą ją mogli również pobrać użytkownicy pecetów (m.in. za sprawą Steama).

Wieści ze świata (Wiedźmin 2, Halo: Reach, Red Dead Redemption) 15/09/10 - ilustracja #1

Red Dead Redemption

Rockstar Games podzieliło się szczegółami na temat nowego trybu wieloosobowego, wchodzącego w skład nowego dodatku DLC Liars and Cheats Pack do przygodowej gry akcji Red Dead Redemption (premiera rozszerzenia nastąpi 21 września – cena na poziomie 800 punktów MS i 36 złotych). Będzie nim tzw. Stronghold Mode. W jego ramach dwie ośmioosobowe drużyny wezmą udział w walce o punkty kontrolne. Osiągnięcie dobrego wyniku będzie przy tym utrudnione, gdyż zespół będzie dysponował ograniczoną liczbą żyć oraz stosunkowo niewielką ilością czasu.

NBA 2K11

Do ofert Xbox Live i PlayStation Network trafiło demo koszykarskiej gry NBA 2K11. Umożliwia ono wzięcie udziału w pojedynczym spotkaniu pomiędzy drużynami Boston Celtics oraz Los Angeles Lakers, czyli finalistami ostatniej fazy play-off. Do światowej premiery pełnej wersji dzieła firm 2K Sports i Visual Concepts dojdzie 5 października w wersjach na PC, X360, PS3, Wii i PSP.

Halo: Reach

Gra akcji FPP Halo: Reach, która debiutowała wczoraj na świecie, zdołała pobić wieloletni rekord Halo 3 w liczbie unikalnych użytkowników biorących jednocześnie udział w sieciowych starciach. O fakcie poinformowało wszystkich studio Bungie, które ogłosiło tę nowinę za pośrednictwem Twittera. Przypominamy, że Reach to ostatnia odsłona popularnego cyklu opracowana przez to studio (aktualnie funkcjonuje ono pod skrzydłami koncernu Activision).

Wieści ze świata (Wiedźmin 2, Halo: Reach, Red Dead Redemption) 15/09/10 - ilustracja #2

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

CD Projekt przeprowadził aktualizację oficjalnej strony internetowej pecetowej gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (premiera na początku 2011 roku). Udostępnił w ten sposób szereg ciekawych informacji na temat postaci Vernona Roche’a.

Sony

Serwis Siliconera donosi o zgłoszeniu do japońskiego Urzędu Patentowego przez firmę Sony nowego patentu, dotyczącego specjalnego urządzenia umożliwiającego uruchamianie gier znanych ze starszych platform na nowych konsolach (w domyśle PlayStation 3). Mamy tu więc do czynienia z gadżetem mającym zapewniać wsteczną kompatybilność, która w początkowej fazie życia PS3 była elementem standardowego wyposażenia konsoli. Z treści zgłoszenia można wywnioskować, że urządzenie zostanie wyposażone we własny procesor, dekoder DVD, a także chip graficzny oraz dźwiękowy (brzmi jakbyśmy opisywali zminiaturyzowane PS2). Zachodnie oddziały Sony Computer Entertainment nie chciały komentować informacji dostarczonych przez Siliconerę.

Resident Evil Damnation

Resident Evil Damnation to kolejny, stworzony przy pomocy techniki komputerowej film bazujący na uniwersum RE, który w 2012 roku wprowadzą na DVD/Blu-ray firmy Capcom oraz Sony Pictures Entertainment Japan (póki co tylko w Japonii). Obraz, będący kontynuacją historii znanej z Resident Evil: Degeneration, opowiadać będzie ponownie historię Leona S. Keneddy’ego, bohatera znanego m.in. z Resident Evil 2 oraz Resident Evil 4. Przypominamy jednocześnie, że od kilku dni w światowych kinach wyświetlany jest film Resident Evil: Afterlife z Millą Jovovich w roli głównej (stworzony w technologii 3D). Produkcja zdążyła już zarobić w polskich kinach 1,5 miliona złotych.

Ninja Theory

Studio Ninja Theory (Heavenly Sword, Enslaved) zapowiada na Twiterze, że w trakcie targów Tokyo Game Show 2010 dojdzie do ujawnienia jego kolejnego dzieła. Plotkuje się, że deweloper od pewnego czasu zajmuje się pracami nad piątą odsłoną cyklu Devil May Cry, należącego do firmy Capcom.

Yakuza: Of The End

Najnowszy numer magazynu Famitsu okazał się źródłem nowych informacji na temat nowej odsłony marki Yakuza. Okazuje się, że w ramach gry Yakuza: Of The End Kazuma Kiryu oraz inni bohaterowie i antybohaterowie cyklu zjednoczą się w celu odparcia nieoczekiwanego, zmasowanego ataku... zombiaków. Ich liczba będzie podobno tak duża, że z oczyszczeniem dzielnicy Kamurocho nie będą mogli sobie poradzić nawet żołnierze z Japanese Self Defense Force, dlatego też mafijni bossowie i ich pogromcy zostaną zmuszeni wziąć sprawy w swoje ręce. Model rozgrywki przypominać będzie chodzone bijatyki z długimi i intensywnymi strzelaninami.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Sonic the Hedgehog 4

Oil Rush

Command Ops: Battles from the Bulge

NyxQuest: Kindred Spirits

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light

FIFA 11

Nadirim

R.U.S.E.

Sonic Adventure

Pinball FX 2

Blood Drive

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Oil Rush

Storm over the Pacific

EverQuest: House of Thule

LittleBigPlanet 2 - Grappling Hook

Gramy w Shank Gramy!

Recenzja Halo: Reach video recenzja

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds – Epizod #1

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds – Epizod #2

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry