Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPC
Okładka NyxQuest: Kindred Spirits (Wii)

NyxQuest: Kindred Spirits

Przygodowa gra platformowa pełnymi garściami czerpiąca z mitologii greckiej. Wcielamy się w tytułowego Nyxa, który dzięki skrzydłom może latać. Zabawa wymaga zarówno zręczności, jak i sprytu przy rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe

Okładka NyxQuest: Kindred Spirits (Wii)

data premiery gry:

19cze2009

Wii

27wrz2010

PC

NyxQuest: Kindred Spirits to gra platformowa z elementami przygodówki, opowiadająca historię tajemniczej, uskrzydlonej dziewczyny, która zstępuje z nieba celem odszukania swojego zaginionego przyjaciela, Ikara. Akcja toczy się w starożytnej Grecji, zamieszkiwanej przez całą gamę najróżniejszych stworzeń – nie tylko przyjaźnie do nas nastawionych.

Gracz przejmuje kontrolę nad Nyx, wraz z którą przemierza rozbudowane poziomy, poruszając się w czterech podstawowych kierunkach. Wchodzi przy tym w interakcję z różnymi obiektami, a także w razie potrzeby przywołuje specjalne moce dane jej przez greckich bogów. Z pomocą tych nadprzyrodzonych sił rozwiązuje zagadki logiczne, odblokowuje przejścia, dezaktywuje pułapki oraz walczy z przeciwnikami (w tym potężnymi bossami).

Gra przeznaczona jest dla jednej lub dwóch osób. W trybie multiplayer (kooperacji), jeden z graczy ma za zadanie kontrolować poczynaniami głównej bohaterki, drugi zaś włada mocami bogów.

Gra NyxQuest: Kindred Spirits posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, choć pozostaje tzw. produkcją 2,5D (główna bohaterka porusza się wyłącznie po wyznaczonej przez twórców ścieżce). Wykorzystuje też zaawansowany silnik fizyczny, na bazie którego opracowana została większość występujących w niej zagadek. Rozgrywce towarzyszy również piękna muzyka, utrzymana w starożytnych klimatach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do NyxQuest: Kindred Spirits

Klasyfikacja PEGI NyxQuest: Kindred Spirits

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe NyxQuest: Kindred Spirits

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wii
PC