Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Trials HD (X360)
OkładkaTrials HD (X360)

Trials HD X360

Trials HD to widowiskowa zręcznościówka, wyprodukowana przez studio deweloperskie RedLynx. Gracz kieruje poczynaniami odważnego kaskadera, który nie bacząc na ryzyko poważnych kontuzji, próbuje na swoim motocyklu w spektakularny sposób pokonać karkołomne tory przeszkód.

Zręcznościowe | motocyklowe | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trials HD Premiera X360

12sierpnia2009

producent: RedLynx Ltd wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trials HD to unikalna gra zręcznościowa, w której zasiadamy za kierownicą motocykla i staramy się przejechać w jak najlepszym czasie i stylu kilkadziesiąt skomplikowanych torów. Mechanika rozgrywki w dużym stopniu oparta została o zaawansowany silnik fizyczny, odpowiedzialny m.in. za prawidłowe poruszanie się maszyny oraz jej interakcje z otoczeniem. Grę opracowało studio RedLynx.

Na Trials HD składa się pięćdziesiąt zróżnicowanych torów, charakteryzujących się nie tylko odmiennym otoczeniem, ale także szeregiem unikalnych przeszkadzajek i konstrukcji stanowiących przeszkodę dla kontrolowanej przez nas postaci na motorze. Większość z tras można pokonać w dwóch trybach rozgrywki – Race Mode oraz Skill Mode.

W pierwszym z nich chodzi oczywiście o jak najszybsze ukończenie zadania przy jednoczesnym zredukowaniu liczby kar do minimum (przyznawanych za upadki bądź też niepoprawne zaliczenie danego fragmentu toru). W drugim z kolei naszym zadaniem jest wykonywanie wyszukanych i odpowiednio punktowanych akrobacji. W trybie tym nierzadko doprowadzamy do spektakularnych kraks – możliwych dzięki zaimplementowaniu przez RedLynx zaawansowanego silnika fizycznego. Nie brakuje tu także efektownych eksplozji.

Jednym z największych atutów Trials HD jest edytor. Przy jego pomocy możemy nie tylko projektować trasy pełne skoczni, ale również dzielić się nimi z innymi graczami, jak i samemu pobierać nieograniczoną liczbę darmowych torów. Możliwe jest także wpłynięcie na wygląd kontrolowanego motocyklisty. Oprócz tego Trials HD oferuje rankingi najlepszych graczy, a najlepsi z nich mogą w każdej chwili odblokować dodatkowe motory cechujące się lepszymi parametrami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Trials HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trials HD Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live