Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Trials HD (X360)

Trials HD X360

Trials HD to widowiskowa zręcznościówka, wyprodukowana przez studio deweloperskie RedLynx. Gracz kieruje poczynaniami odważnego kaskadera, który nie bacząc na ryzyko poważnych kontuzji, próbuje na swoim motocyklu w spektakularny sposób pokonać karkołomne tory przeszkód.

Zręcznościowe | motocyklowe | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Trials HD (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

12sierpnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trials HD to unikalna gra zręcznościowa, w której zasiadamy za kierownicą motocykla i staramy się przejechać w jak najlepszym czasie i stylu kilkadziesiąt skomplikowanych torów. Mechanika rozgrywki w dużym stopniu oparta została o zaawansowany silnik fizyczny, odpowiedzialny m.in. za prawidłowe poruszanie się maszyny oraz jej interakcje z otoczeniem. Grę opracowało studio RedLynx.

Na Trials HD składa się pięćdziesiąt zróżnicowanych torów, charakteryzujących się nie tylko odmiennym otoczeniem, ale także szeregiem unikalnych przeszkadzajek i konstrukcji stanowiących przeszkodę dla kontrolowanej przez nas postaci na motorze. Większość z tras można pokonać w dwóch trybach rozgrywki – Race Mode oraz Skill Mode.

W pierwszym z nich chodzi oczywiście o jak najszybsze ukończenie zadania przy jednoczesnym zredukowaniu liczby kar do minimum (przyznawanych za upadki bądź też niepoprawne zaliczenie danego fragmentu toru). W drugim z kolei naszym zadaniem jest wykonywanie wyszukanych i odpowiednio punktowanych akrobacji. W trybie tym nierzadko doprowadzamy do spektakularnych kraks – możliwych dzięki zaimplementowaniu przez RedLynx zaawansowanego silnika fizycznego. Nie brakuje tu także efektownych eksplozji.

Jednym z największych atutów Trials HD jest edytor. Przy jego pomocy możemy nie tylko projektować trasy pełne skoczni, ale również dzielić się nimi z innymi graczami, jak i samemu pobierać nieograniczoną liczbę darmowych torów. Możliwe jest także wpłynięcie na wygląd kontrolowanego motocyklisty. Oprócz tego Trials HD oferuje rankingi najlepszych graczy, a najlepsi z nich mogą w każdej chwili odblokować dodatkowe motory cechujące się lepszymi parametrami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Trials HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trials HD

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Trials HD i Trials Evolution sprzedały się łącznie w ponad 4 mln egzemplarzy
Trials HD i Trials Evolution sprzedały się łącznie w ponad 4 mln egzemplarzy

wiadomość18 stycznia 2013

Firma Ubisoft i będące jej własnością studio RedLynx mają powody do zadowolenia. Właśnie ogłoszono, że łączna sprzedaż gier Trials HD i Trials Evolution przekroczyła 4 miliony egzemplarzy. Pecetowa wersja drugiego z tych tytułów zadebiutuje w marcu.

From Dust był najlepiej zarabiającą nową grą na Xbox LIVE Arcade w 2011 roku
From Dust był najlepiej zarabiającą nową grą na Xbox LIVE Arcade w 2011 roku

wiadomość27 stycznia 2012

Firma analityczna Forecasting & Analyzing Digital Entertainment podsumowała rok 2011 dla gier Xbox LIVE Arcade, wydawanych w dystrybucji cyfrowej na Xboksie 360. Okazuje się, że największe obroty wygenerowała najnowsza produkcja twórcy Another World, czyli From Dust. Sama platforma cieszy się 18% wzrostem w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Twórcy gry Trials HD w rękach firmy Ubisoft
Twórcy gry Trials HD w rękach firmy Ubisoft

wiadomość3 listopada 2011

Firma Ubisoft ogłosiła przejęcie fińskiego studia RedLynx, odpowiedzialnego m.in. za bardzo popularną zręcznościówkę Trials HD. Dzisiejsza informacja oznacza, że przyszłe produkcje tego dewelopera mogą zagościć na kilku platformach jednocześnie.

Wieści z targów E3 (Star Trek, LIMBO, Magicka) 7/06/11

wiadomość7 czerwca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Magicki, sukcesie PSP i Move, wznowieniach Close Combat oraz Leisure Suit Larry, konwersji LIMBO na PC, terminie premiery Team ICO Collection, a także nowym Star Treku na PS3. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brink, Trials HD, Respawn Entertainment) 30/05/11

wiadomość30 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sukcesie Trials HD, współpracy Respawn Entertainment ze współtwórcą The Secret of Monkey Island, a także darmowym dodatku do strzelaniny Brink. Zapraszamy do lektury.