Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 listopada 2011, 13:15

autor: Sarge

Twórcy gry Trials HD w rękach firmy Ubisoft

Firma Ubisoft ogłosiła przejęcie fińskiego studia RedLynx, odpowiedzialnego m.in. za bardzo popularną zręcznościówkę Trials HD. Dzisiejsza informacja oznacza, że przyszłe produkcje tego dewelopera mogą zagościć na kilku platformach jednocześnie.

Fińskie studio RedLynx zostało oficjalnie przejęte przez firmę Ubisoft. Deweloper jest odpowiedzialny za szereg produkcji dystrybuowanych drogą cyfrową, w tym za bardzo popularną zręcznościówkę Trials HD.

„Jako część zespołu Ubisoft, RedLynx będzie mógł jeszcze bardziej skupić się na tworzeniu wyróżniających się, doskonałych marek, które popchną do przodu granice sieciowej rozgrywki na wielu nowych płaszczyznach. Dzięki współpracy z firmą Ubisoft, szersza widownia będzie miała szansę bawić się naszymi grami, wygenerujemy więcej większą wartość dla naszych marek, a także jeszcze lepiej wykorzystamy swoje doświadczenie w kanałach cyfrowej dystrybucji” – tak dzisiejszą informację skomentował Tero Virtala, prezes studia RedLynx.

Twórcy gry Trials HD w rękach firmy Ubisoft - ilustracja #1
Trials HD

Powyższa wypowiedź daje spore nadzieje na to, że kolejne produkcje fińskiego dewelopera będą wydawane na kilku platformach jednocześnie. Ostatnie tytuły ukazywały się ekskluzywnie na jednym sprzęcie – wystarczy wspomnieć o wymienionej wcześniej grze Trials HD, która pojawiła się wyłącznie na Xboksie 360. Być może na kilka platform trafi kontynuacja o nazwie Trials Evolution.

Studio RedLynx zostało założone w 2000 roku i przez ten czas stworzyło ponad 100 produkcji na wiele różnych platform - w tym m.in. PC, Xboksa 360, Wii, PSP, DS-a, czy iPhone’a. Zespół jest najbardziej znany za sprawą wspomnianej zręcznościówki Trials HD, która do maja bieżącego roku znalazła ponad dwa miliony nabywców.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.