Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCWiiPS3
Okładka Sonic the Hedgehog 4 (X360)

Sonic the Hedgehog 4

Czwarta odsłona kultowej platformówki z Niebieskim Jeżem w roli głównej, rozwijająca fabułę trzech gier znanych z pierwszej połowy lat 90. XX wieku.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | epizodyczne

Okładka Sonic the Hedgehog 4 (X360)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

11paź2010

Wii

12paź2010

PS3

13paź2010

X360

19sty2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic the Hegdehog 4 to nowa odsłona klasycznego cyklu platformówek, znanego przede wszystkim posiadaczom konsoli Sega Genesis/MegaDrive (wydawanego w latach 1991-1994). Japońska firma SEGA podjęła decyzję o podzieleniu kolejnych przygód Niebieskiego Jeżą na odcinki oraz sprzedaży za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej.

W Sonic the Hedgehog 4 wcielamy się w postać Sonika i podobnie, jak w przypadku pierwszych trzech odsłon serii, przemierzamy w zastraszającym tempie zaprojektowane z rozmachem plansze, zbierając w międzyczasie złote obrączki (stanowiące walutę, jak i chroniące Sonika przed śmiercią).

Sonic the Hedgehog 4 został wyposażony w odnowioną grafikę 3D. Warto jednak odnotować, że kolejne lokacje pokonujemy w starym stylu, przywodzącym na myśl pozycje dwuwymiarowe (rozwiązanie znane jako 2,5D). Ponadto twórcy zdecydowali się na kolejne odświeżenie wizerunku głównego bohatera, który przypomina teraz projekty opracowane na potrzeby m.in. gry Sonic the Hedgehog znanej z Xboksa 360 i PlayStation 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Sonic the Hedgehog 4

Klasyfikacja PEGI Sonic the Hedgehog 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sonic the Hedgehog 4

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Wieści ze świata (Mass Effect 3, Hitman, Terraria, RIFT) 26/1/12

wiadomość26 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pudełkowej wersji gry Terraria, dodatkach DLC do Mass Effect 3, zarejestrowanym znaku towarowym Hitman Sniper Challenge oraz pecetowej edycji Sonic the Hedgehog 4: Episode II.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Rock Band, Sonic the Hedgehog 4) 30/12/11

wiadomość30 grudnia 2011

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze twórcy Metroida, batalii sądowej wokół Rock Band, demie Gears of War 3, a także rynku gier casual.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Sonic the Hedgehog 4, Gears of War 3) 24/08/11

wiadomość24 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o planach firmy SEGA, 24-osobowym Team Deathmatchu w Battlefield 3 na PC, powrocie Theme Park, terminie premiery drugiego epizodu Sonic the Hedgehog 4, a także dacie debiutu Mortal Kombat Arcade Kollection. Zapraszamy do lektury.

Nowa gra na jubileusz serii Sonic the Hedgehog

wiadomość8 kwietnia 2011

Sonic świętuje w tym roku swoje 20. urodziny. Z tej okazji firma SEGA zapowiedziała wydanie kolejnej odsłony przygód sympatycznego jeżyka. Opublikowany w serwisie społecznościowym Facebook zwiastun nie ujawnia zbyt wielu szczegółów poza tym, że gra ukaże się jeszcze w tym roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł prawdopodobnie trafi do dystrybucji elektronicznej.

Fanowska wersja Sonica lepsza od oryginału?
Fanowska wersja Sonica lepsza od oryginału?

wiadomość23 października 2010

W sieci pojawiło się demo projektu Sonic Fan Remix, w którym grupa miłośników charakterystycznego bohatera postanowiła odtworzyć jego przygody w odświeżonej wersji. Tego typu pomysły przeważnie reprezentują średnią jakość, ale w tym przypadku jest inaczej, bo dzieło amatorów przebija większość ostatnich gier o Sonicu serwowanych przez Segę.

X360
PS3
Wii
PC