Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2010, 10:01

autor: Jakub "Taven" Wencel

Premiera Sonic the Hedgehog 4 i zapowiedź nowych odsłon serii

Wszystkich fanów najszybszego jeża w grach wideo, którzy od lat czekali na kolejną odsłonę platformówek pod szyldem serii Sonic the Hedgehog, z pewnością ucieszy wiadomość o premierze Sonic the Hedgehog 4.

Wszystkich fanów najszybszego jeża w grach wideo, którzy od lat czekali na kolejną odsłonę platformówek pod szyldem Sonic the Hedgehog z pewnością ucieszy wiadomość o premierze Sonic the Hedgehog 4. Pierwszy epizod, z czterech zapowiedzianych, od kilku dni jest już dostępny w App Store, WiiWare i amerykańskim PlayStation Store, a wczoraj pojawił się także na Xbox Live Arcade i w europejskim PS Store. Grę zakupimy za równowartość 9,99 funtów i 1200 punktów – odpowiednio na platformach Sony i Microsoftu.

To pierwsza regularna gra z legendarnej już serii Sonic the Hedgehog od szesnastu lat, nie licząc trójwymiarowego remake’u pierwszej części z 2006 roku wydanego na Xboksa 360 i PlayStation 3 – poprzednia jej odsłona, Sonic the Hedgehog 3, gościła na konsoli Sega Mega Drive w 1996 roku. Tytuł pozwoli graczom odwiedzić lokacje zainspirowane tymi obecnymi w klasycznych produkcjach z Sonikiem w roli głównej, a także po raz kolejny zmierzyć się ze słynnymi przeciwnikami biegającego jeża, między innymi Dr. Eggmanem.

Premiera Sonic the Hedgehog 4 i zapowiedź nowych odsłon serii - ilustracja #1

Producent gry, Sega, nie spoczywa jednak na laurach i przygotowuje nowe tytuły związane z marką na przyszły rok kalendarzowy. W wywiadzie z serwisem MCV Jurgen Post, obecnie jedna z kluczowych postaci w Sega Europe, zapowiedział, że w 2011 firma wypuści kolejny tytuł z Sonikiem – nie wiemy jednak, czy będzie to zapowiadany wcześniej epizod drugi Sonic the Hedgehog 4 czy może zupełnie nowa produkcja.

Z okazji przypadającego na rok 2011 dwudziestolecia serii, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pojawi się Sonic Anniversary – tytuł mający być swoistym hołdem dla serii, z poziomami skompilowanymi z pierwszych odsłon cyklu. W następnym miesiącu swoją premierę będzie mieć z kolei Sonic Colors na Nintendo Wii i Nintendo DS, a także wykorzystujący Kinecta Sonic Free Riders na Xboksa 360.