Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Sonic Free Riders (X360)
OkładkaSonic Free Riders (X360)

Sonic Free Riders X360

Sonic Free Riders jest pierwszą z cyklu zręcznościowych gier z Niebieskim Jeżem w roli głównej, która wykorzystuje funkcjonalność kontrolera Kinect. Tytuł przygotowany został przez ekipę studia Sonic Team.

Wyścigi | Kinect | Sonic | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Free Riders Premiera X360

4listopada2010

producent: Sonic Team wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sonic Free Riders to pierwsza gra w historii firmy Sega, która w pełni obsługuje technologię Kinect, pozwalającą sterować postaciami w grze bez użycia tradycyjnego kontrolera. Produkcja traktuje o wyścigach z udziałem popularnego, niebieskiego jeża Sonika oraz jego starych przyjaciół i adwersarzy.

Celem gry jest zwycięstwo w wyścigach odbywających się na rozmaitych, kolorowych trasach (kanion, wodospady, starożytne ruiny etc.). Zawody rozgrywane są z dużą prędkością, co zmusza użytkownika do szybkiego reagowania na zakrętach, jak również do przeskakiwania nad przeszkodami poprzez balansowanie ciałem. Z kolei odpowiednio wymachując i potrząsając rękoma, można zbierać porozrzucane na trasie przedmioty (kule do kręgli, rakiety, pułapki itp.), a następnie użyć ich przeciwko oponentom, by co bardziej utalentowanych wykluczyć z rywalizacji.

Gracz w Sonic Free Riders mado wyboru dwa rodzaje środków lokomocji – futurystyczne rowery oraz unoszące się nad ziemią deski snowboardowe. Oba typy pojazdów można poddawać ulepszeniom, a także zmieniać ich wygląd zewnętrzny, modyfikując części lub kolory poszczególnych elementów.

Wybór postaci w Sonic Free Riders nie ogranicza się jedynie do stworów znanych z poprzednich gier Segi (jak Tails, Knuckles czy Jet the Hawk). Jeżeli graczowi nie przypadną do gustu zawodnicy przygotowani przez autorów, może użyć do zabawy własnego awatara, zaimportowanego wprost z usługi Xbox Live. Prócz tego, jak większość produkcji dostępnych na Xboksa 360, poza trybem single, wyścigi oferują też opcję gry wieloosobowej za pośrednictwem Sieci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Free Riders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Sonic Free Riders Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): Kinect