Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiNDS
Okładka Sonic Colours (Wii)

Sonic Colours

Sonic Colours to gra zręcznościowa przygotowana przez ekipę Sonic Team. Tytułowy niebieski jeż ponownie musi stawić czoła demonicznemu dr. Eggmanowi, który uwięził rasę kosmicznych Ogników i za ich pomocą zamierza zawładnąć wszechświatem.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Sonic Colours (Wii)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lis2010

Wii NDS

Tym razem arcywróg Sonica – diaboliczny dr Eggman – przygotował zupełnie nowy plan dominacji nad światem. W wybudowanym przez siebie międzygalaktycznym parku rozrywki uwięził rasę kosmicznych Ogników (Wisps), których energia ma posłużyć mu jako paliwo podczas realizacji złowrogiego planu. Przetrzymywanym wbrew ich woli stworzeniom, rusza na pomoc dzielny jeż Sonic. Niebieski bohater szybko odkrywa, że w walce z doktorem Eggmanem jest w stanie wykorzystać kolorową moc kosmicznych istot, dzięki czemu może między innymi zakopywać się w ziemi lub używać mocy lasera.

W Sonic Colours, podobnie jak w innych grach z niebieskim bohaterem w roli głównej, sterujemy poczynaniami sprytnego i niezwykle szybkiego jeża, który dzięki swej niesamowitej zręczności i szybkości z łatwością pokonuje kolejnych przeciwników i przeszkody.

Wersja gry na platformę Wii łączy w sobie rozgrywkę 2D i 3D, natomiast wydanie na Nintendo DS wykorzystuje możliwości, jakie niesie ze sobą konsolowy podwójny ekranik.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Colours

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Dobre wyniki finansowe Sega-Sammy
Dobre wyniki finansowe Sega-Sammy

wiadomość4 lutego 2011

Sega-Sammy to kolejna japońska firma, która postanowiła podzielić się swoimi wynikami finansowymi z ubiegłego roku. Udostępniła ona dzisiaj raport finansowy dotyczący okresu obejmującego 9 miesięcy pomiędzy 1 kwietnia a 31 grudnia 2010.

Premiera Sonic the Hedgehog 4 i zapowiedź nowych odsłon serii
Premiera Sonic the Hedgehog 4 i zapowiedź nowych odsłon serii

wiadomość14 października 2010

Wszystkich fanów najszybszego jeża w grach wideo, którzy od lat czekali na kolejną odsłonę platformówek pod szyldem serii Sonic the Hedgehog, z pewnością ucieszy wiadomość o premierze Sonic the Hedgehog 4.

Wii
NDS