Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 09:57

Sonic the Hedgehog 2022 ujawnione. Crossover z Minecraftem w planach

Sega dogodziła fanom błękitnego jeża. Zapowiedziano grę Sonic the Hedgehog 2022, odświeżoną wersję Sonic Colours oraz sporo innych atrakcji dla miłośników marki.

CO ZAPOWIEDZIAŁA SEGA?
  1. Sonic the Hedgehog 2022,
  2. Sonic Origins,
  3. Sonic Colors Ultimate,
  4. Sonic Colors: Rise of the Wisps,
  5. Sonic w grach Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game, Two Point Hospital oraz Minecraft,
  6. Sonic The Fighters w Lost Judgment.

Firma Sega z przytupem rozpoczęła świętowanie 30. urodzin marki Sonic the Hedgehog. Wydawca zorganizował stream Sonic Central, który co prawda był krótki, ale przyniósł masę nowości. Zapowiedziano kolejną cześć cyklu i odświeżone wersje starszych odsłon. Ogłoszono także gościnne występy błękitnego jeża w kilku innych grach.

  1. Oficjalna strona serii Sonic
  2. Sega - strona oficjalna

Sonic the Hedgehog 2022

Przede wszystkim zapowiedziano Sonic the Hedgehog 2022, czyli następną główną odsłonę cyklu. Jest to tytuł tymczasowy i w przyszłości ulegnie zmianie.

Informacje udostępnione na temat projektu są skromne. Wiemy, że produkcja zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Nad produkcją pracuje tradycyjnie zespół Sonic Team.

Sonic Origins

Inną nowością okazało się Sonic Origins. To kolekcja 16-bitowych odsłon cyklu, zawierająca gry Sonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Sonic 3 & Knuckles oraz Sonic CD.

Wszystkie te klasyczne pozycje mają zostać wzbogacone o nowe rozwiązania oraz dodatkową zawartość. Nie podano platform sprzętowych. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Sonic Colors Ultimate

Zapowiedziano również Sonic Colors Ultimate. Zgodnie z tytułem, będzie to ulepszona i rozszerzona wersja gry Sonic Colours, która ukazała się w 2010 roku na Nintendo Wii i NDS. W porównaniu z pierwowzorem możemy spodziewać się upiększonej grafiki, poprawionej rozgrywki oraz dodatkowej zawartości.

Na Sonic Colors Ultimate nie będziemy musieli czekać długo, gdyż gra zadebiutuje 7 września tego roku. W planach są wersje na PC, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch. Wydanie pecetowe dostępne będzie wyłącznie w Epic Games Store. Za odświeżoną wersję gry odpowiada studio Blind Squirrel Entertainment.

Sonic Colors: Rise of the Wisps

W planach jest również dwuodcinkowy serial animowany Sonic Colors: Rise of the Wisps. Fanów marki ucieszy informacja , że głosu błękitnemu jeżowi udzieli Roger Craig Smith, czyli aktor, który wcielał się w tę postać w najbardziej klasycznych kreskówkach z tego cyklu.

Zdradzono także, że zapowiedziany wcześniej serial animowany Sonic Prime, nad którym pracuje serwis Netflix, będzie miał 24 odcinki i ukaże się w 2022 roku.

Sonic w Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game, Two Point Hospital oraz Mincraftcie

Sega poinformowała również, że Sonic dołączy do wydanej w zeszłym roku mobilnej gry Sonic at the Olympic Games: Tokyo 2020 jako dodatkowa skórka, w którą będziemy mogli ubrać naszą postać.

Błękitny jeż z przyjaciółmi pojawi się także w strategii ekonomicznej Two Point Hospital. Gra wzbogacona zostanie o nową darmową zawartość obejmującą m.in. wdzianka dla postaci oraz dodatkowe przedmioty.

W dalszych planach jest też występ Sonica w grze Minecraft, ale w tym przypadku nie podzielono się żadnymi konkretami, poza tym, że ten crossover nastąpi w tym roku.

Sonic The Fighters w Lost Judgment

Sonic the Hedgehog 2022 ujawnione. Crossover z Minecraftem w planach - ilustracja #1

Na koniec warto wspomnieć, że wydawca ogłosił, iż w grze Lost Judgment pojawi się automat z bijatyką Sonic the Fighters.