Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDX360PS3iOS
Okładka Sonic the Hedgehog 2 (PC)
OkładkaSonic the Hedgehog 2 (PC)

Sonic the Hedgehog 2

Poprawiona reedycja drugiej odsłony popularnej serii platformówek z sympatycznym, niebieskim jeżem w roli tytułowej. Bohater ponownie musi pokrzyżować plany złowrogiemu Doktorowi Eggmanowi, który pragnie przejąć władzę nad światem.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | platformówki | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic the Hedgehog 2 Premiera

12wrz2007

X360

20kwi2010

iOS

26sty2011

PC

19kwi2011

PS3

12gru2013

AND

producent: SEGA wydawca: SEGA

Gry podobne do Sonic the Hedgehog 2

Rayman Origins

NiGHTS Into Dreams HD

Sonic the Hedgehog (1991)

Sonic the Hedgehog 2 to druga część popularnej platformówki, która pierwotnie ukazała się w 1992 roku na konsolę Sega MegaDrive. Fabryka Doktora Robotnika (bossa z „jedynki”) została zniszczona, jednak głównemu agresorowi udało się uciec i znowu pragnie objąć władzę nad światem.

W odróżnieniu od pierwszej części, w której sterować można tylko tytułowym Sonikiem, kontynuacja dostarcza także drugą grywalną postać – lisa Tailsa. Poza tym dostaliśmy dodatkowy tryb zabawy – Versus – dzięki któremu można rywalizować z drugim graczem. Możemy grać albo na podzielonym ekranie, albo online. Wszystko sprowadza się do tego, by pokonać wybrany poziom szybciej niż to zrobi przeciwnik.

Wyjątkowo przydatną opcją jest możliwość zapisywania gry w dowolnym momencie, zwłaszcza na ostatnich poziomach, które są prawdziwym wyzwaniem dla weteranów gatunku. Choć tytuł sam w sobie nie jest zbyt długi, to jednak ogromna ilość sekretów i przemyślane plansze (każda z kilkoma drogami prowadzącymi do celu) potrafią utrzymać długo przed ekranem.

Sonic the Hedgehog 2 jest wierny oryginałowi z MegaDrive. Co prawda, grafika została lekko wygładzona i przystosowana do wyświetlania w wysokiej rozdzielczości, a oprawę dźwiękową nieco podrasowano, ale w rzeczywistości nowa wersja w niewielkim stopniu różni się od 16-bitowego pierwowzoru. Produkcję wzbogacono jeszcze o listy rankingowe oraz osiągnięcia.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic the Hedgehog 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3
PC
AND
iOS