Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPS3PCANDX360
Okładka Sonic the Hedgehog 2 (iOS)

Sonic the Hedgehog 2

Poprawiona reedycja drugiej odsłony popularnej serii platformówek z sympatycznym, niebieskim jeżem w roli tytułowej. Bohater ponownie musi pokrzyżować plany złowrogiemu Doktorowi Eggmanowi, który pragnie przejąć władzę nad światem.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | platformówki | Sonic

Okładka Sonic the Hedgehog 2 (iOS)

data premiery gry:

12wrz2007

X360

20kwi2010

iOS

26sty2011

PC

19kwi2011

PS3

12gru2013

AND

Sonic the Hedgehog 2 to druga część popularnej platformówki, która pierwotnie ukazała się w 1992 roku na konsolę Sega MegaDrive. Fabryka Doktora Robotnika (bossa z „jedynki”) została zniszczona, jednak głównemu agresorowi udało się uciec i znowu pragnie objąć władzę nad światem.

W odróżnieniu od pierwszej części, w której sterować można tylko tytułowym Sonikiem, kontynuacja dostarcza także drugą grywalną postać – lisa Tailsa. Poza tym dostaliśmy dodatkowy tryb zabawy – Versus – dzięki któremu można rywalizować z drugim graczem. Możemy grać albo na podzielonym ekranie, albo online. Wszystko sprowadza się do tego, by pokonać wybrany poziom szybciej niż to zrobi przeciwnik.

Wyjątkowo przydatną opcją jest możliwość zapisywania gry w dowolnym momencie, zwłaszcza na ostatnich poziomach, które są prawdziwym wyzwaniem dla weteranów gatunku. Choć tytuł sam w sobie nie jest zbyt długi, to jednak ogromna ilość sekretów i przemyślane plansze (każda z kilkoma drogami prowadzącymi do celu) potrafią utrzymać długo przed ekranem.

Sonic the Hedgehog 2 jest wierny oryginałowi z MegaDrive. Co prawda, grafika została lekko wygładzona i przystosowana do wyświetlania w wysokiej rozdzielczości, a oprawę dźwiękową nieco podrasowano, ale w rzeczywistości nowa wersja w niewielkim stopniu różni się od 16-bitowego pierwowzoru. Produkcję wzbogacono jeszcze o listy rankingowe oraz osiągnięcia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do Sonic the Hedgehog 2

Klasyfikacja PEGI Sonic the Hedgehog 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Klasyki firmy Sega wkrótce na 3DS-ie
Klasyki firmy Sega wkrótce na 3DS-ie

wiadomość15 kwietnia 2015

Fani starszych gier firmy Sega posiadający handhelda 3DS w ciągu najbliższych miesięcy otrzymają kilka ciekawych pozycji, w tym Streets of Rage 2, Gunstar Heroes oraz Sonic the Hedgehog 2.

Nowa gra na jubileusz serii Sonic the Hedgehog

wiadomość8 kwietnia 2011

Sonic świętuje w tym roku swoje 20. urodziny. Z tej okazji firma SEGA zapowiedziała wydanie kolejnej odsłony przygód sympatycznego jeżyka. Opublikowany w serwisie społecznościowym Facebook zwiastun nie ujawnia zbyt wielu szczegółów poza tym, że gra ukaże się jeszcze w tym roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł prawdopodobnie trafi do dystrybucji elektronicznej.

SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4
SEGA zapowiada Sonic the Hedgehog 4

wiadomość4 lutego 2010

Japońska firma SEGA ujawniła ostatecznie czym tak naprawdę jest tajemniczy Project Needlemouse, o którym wspominaliśmy Wam jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami największych fanów Niebieskiego Jeża, oficjalnej zapowiedzi doczekała się w ten sposób pełnoprawna, czwarta odsłona cyklu Sonic the Hedgehog.

Nadchodzi całkiem nowy Sonic
Nadchodzi całkiem nowy Sonic

wiadomość9 września 2009

Wczoraj Sega ogłosiła, że pracuje nad zupełnie nową grą o przygodach Sonica. Produkcja została roboczo nazwana Project Needlemouse (Projekt Iglasta mysz) i zadebiutuje w przyszłym roku, chociaż nie wiadomo jeszcze na jakie platformy zawita. Skromny i krótki film reklamowy jest jedynym źródłem informacji, których zawiera niestety bardzo mało. Dowiedzieć się z niego możemy, że „prędkość powróci w nowej, stworzonej zupełnie od podstaw przygotówce 2D”, na samym końcu widnieje tylko rok 2010.

X360
PS3
PC
AND
iOS