Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PC
Okładka NiGHTS Into Dreams HD (PS3)
OkładkaNiGHTS Into Dreams HD (PS3)

NiGHTS Into Dreams HD

Po 16 latach od wydania oryginalnej wersji NiGHTS into Dreams w 1996 roku, tytuł ten pojawił się w wersji HD. Oprócz rozdzielczości podniesionej do współczesnych standardów i panoramicznego obrazu, gra posiada wsparcie dla rankingów, trofea i osiągnięcia.

Zręcznościowe | platformówki | platformówki 3D | reedycje/remastery/remaki

NiGHTS Into Dreams HD Premiera

2paź2012

PS3

5paź2012

X360

17gru2012

PC

producent: Sonic Team wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do NiGHTS Into Dreams HD

Sonic the Hedgehog (1991)

Sonic the Hedgehog 2

Putty Squad

Kultowa platformówka od Segi powróciła w nowej, odświeżonej oprawie graficznej. Sonic Team, twórcy NiGHTS into Dreams…, oryginalnie wydanej w 1996 roku, podążając za trendem wydawniczym wypuścili swoją produkcję w wersji HD na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputery osobiste.

Fabuła gry toczy się w fantastycznym świecie snów, podzielonym na Nightopię, krainę marzeń sennych, i Nightmare, dziedzinę koszmarów, władaną przez niegodziwego Wizemana. Ów czarny charakter pragnie przejąć kontrolę nad Nightopią, a w końcu nad światem realnym. W tym celu wykrada on energię ze snów śpiących osób, zamkniętą w odzwierciedlających cechy charakteru, różnokolorowych kulach, zwanych Ideyami. Jednak jeden z jego sług, Night, sprzeciwia się swemu panu, za co zostaje uwięziony. Jedyną nadzieją na uwolnienie Night’a i powstrzymanie Wizemana jest dwoje dzieci, Claris i Elliot, które nękane koszmarami trafiają do świata snów. Oboje odkrywają, że znaleźli się w posiadaniu czerwonych kul odwagi, jedynego rodzaju Ideyi, którego Wizeman nie może zagrabić. Dzieci, wraz z oswobodzonym Night’em, ruszają w podróż w celu przywrócenia pokoju w Nightopii.

Do pokonania mamy siedem zróżnicowanych poziomów, każdy podzielony na cztery etapy i zakończony walką z „bossem”. Przez większość czasu gramy jako Night wykonując powietrzne akrobacje i zbierając niebieskie kule, otwierające klatki z fragmentami wykradzionej Ideyi. Etapy te rozgrywane są na trójwymiarowych planszach pokonywanych w locie. Poza wyglądem, nie różnią się one zbytnio od tych występujących w typowych platformówkach 2D, bowiem tor lotu jest z góry wyznaczony. Pojawiają się również sekwencje, w których jako Claris bądź Elliot uciekamy przed latającym budzikiem, próbującym wyrwać dzieci ze snu.

Trójwymiarowa grafika została poprawiona do jakości HD. Obraz wyświetlany jest w panoramicznej rozdzielczości 16:9. Ci natomiast, którzy chcieliby zobaczyć lub przypomnieć sobie jak ten hit wyglądał w 1996 roku mogą zagrać w trybie Saturn, wyświetlającym grafikę w starej, niezmienionej oprawie. Nowe wydanie zawiera rankingi, trofea i osiągnięcia zdobywane za wykonywanie mniej lub bardziej skomplikowanych akcji.

NiGHTS Into Dreams HD nabyć można za pomocą dystrybucji cyfrowej poprzez Xbox Live Arcade, PlayStation Network i Steam.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NiGHTS Into Dreams HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

NiGHTS Into Dreams HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Arcade
PC
PS3
X360