Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSVX360PCPS4WiiU3DS
Okładka Putty Squad (PS3)

Putty Squad

Remake klasycznej platformówki z elementami przygodowej gry akcji. Tytułowy bohater – zmiennokształtna, niebieska kropla wyrusza na ratunek swym przyjaciołom, którym grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D

Okładka Putty Squad (PS3)

producent: System 3

wydawca: System 3

Strona oficjalna

data premiery gry:

29lis2013

PC X360 PS3 PSV 3DS WiiU PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwsza gra z serii Putty ukazała się w 1992 roku, stając się hitem na komputerach Amiga 500 i konsoli SNES. Wydany rok później sequel – Putty Squad pojawił się już tylko na platformie produkowanej przez Nintendo. Deweloperzy ze studia System 3 mieli w planach wypuszczenie portu przeznaczonego na Amigę i pecety, do czego jednak ostatecznie nie doszło. Z okazji 30-lecia firmy zdecydowano się naprawić ten błąd wypuszczając pełnoprawny remake.

Głównym bohaterem Putty Squad jest zmiennokształtna, niebieska kropla. Kiedy Putty dowiaduje się, że jego przyjaciele zostali uprowadzeni i grozi im wielkie niebezpieczeństwo, bez wahania rusza na ratunek.

Rozgrywka bazuje na mechanice oryginału. Akcja ukazana jest w charakterystycznym dla klasycznych platformówek widoku z boku. Gracz kieruje poczynaniami Putty'ego, wykorzystując szereg jego specjalnych umiejętności - bohater potrafi rozciągać się, spłaszczać, obejmować przedmioty, zamieniać się w pięść, a nawet latać, jeśli tylko zostanie odpowiednio napompowany powietrzem. Zabawa polega głównie na pokonywaniu przeszkód, omijaniu pułapek, walce z przeciwnikami i zbieraniu gwiazdek. Dodatkowo istnieje możliwość użycia różnych power-upów (sprężyna, kamuflaż, tarcza, rakieta i inne).

Twórcy starali się zachować humor i charakterystyczne elementy oryginału, stąd m.in. wiele plansz zaprojektowanych w oparciu poziomy znane z pierwowzoru, a także dziwaczni przeciwnicy w postaci kotów, ptaków czy warzyw.

Oprawa wizualna Putty Squad nie odbiega od standardów współczesnych platformówek. Twórcy zdecydowali się na grafikę 2.5D (trójwymiarowo modelowane obiekty zaprezentowane ze statycznego, bocznego ujęcia kamery). Całość utrzymana jest w intensywnej kolorystyce, a zabawie towarzyszy żywiołowy podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Putty Squad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
X360
PS3
PSV
3DS
WiiU
PS4