Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2009, 11:27

autor: Cairine

Nadchodzi całkiem nowy Sonic

Wczoraj Sega ogłosiła, że pracuje nad zupełnie nową grą o przygodach Sonica. Produkcja została roboczo nazwana Project Needlemouse (Projekt Iglasta mysz) i zadebiutuje w przyszłym roku, chociaż nie wiadomo jeszcze na jakie platformy zawita. Skromny i krótki film reklamowy jest jedynym źródłem informacji, których zawiera niestety bardzo mało. Dowiedzieć się z niego możemy, że „prędkość powróci w nowej, stworzonej zupełnie od podstaw przygotówce 2D”, na samym końcu widnieje tylko rok 2010.

Wczoraj Sega ogłosiła, że pracuje nad zupełnie nową grą o przygodach Sonica. Produkcja została roboczo nazwana Project Needlemouse (Projekt Iglasta mysz) i zadebiutuje w przyszłym roku, chociaż nie wiadomo jeszcze na jakie platformy zawita. Skromny i krótki film reklamowy jest jedynym źródłem informacji, których zawiera niestety bardzo mało. Dowiedzieć się z niego możemy, że „prędkość powróci w nowej, stworzonej zupełnie od podstaw przygotówce 2D ”, na samym końcu widnieje tylko rok 2010.

Nadchodzi całkiem nowy Sonic - ilustracja #1

Filmowi towarzyszy obecność znanych z wcześniejszych części złotych pierścieni oraz dźwięki pochodzące z pierwszej gry o przygodach jeża Sonic the Hedgehog. Przygody niebieskiego jeża podbijały konsole firmy Sega od debiutu w 1991 roku, a sam Sonic stał się od tamtej pory swoistą maskotką firmy. Potem bohater pojawiał się też w wielu odsłonach platformówek, produkowanych również na inne konsole. Jedną z ostatnich wydaną na platformy nowej generacji był Sonic Unleashed, a od dzisiaj posiadacze Xboksa 360 będą mogli zagrać w odświeżoną, czwartą część serii, Sonic & Knuckles.

W wywiadzie z GameSpot manager marki Sega, Ken Balough zapowiedział, że Project Needlemouse otrzyma grafikę w jakości HD oraz wyjaśnił, że pomysł jest dedykowany fanom Sonic, którzy długo pytali o powrót bohatera w znanej ze starszych części oprawie 2D.

gry