Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2015, 11:48

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Klasyki firmy Sega wkrótce na 3DS-ie

Fani starszych gier firmy Sega posiadający handhelda 3DS w ciągu najbliższych miesięcy otrzymają kilka ciekawych pozycji, w tym Streets of Rage 2, Gunstar Heroes oraz Sonic the Hedgehog 2.

Firma Sega zamierza przenieść kilka swoich starych produkcji na handhelda Nintendo 3DS. Zremasterowanych edycji z obsługą efektu 3D doczekają się gry Streets of Rage 2 (premiera odbędzie się w lipcu bieżącego roku), Gunstar Heroes (sierpień) oraz Sonic the Hedgehog 2 (wrzesień). Oprócz tych projektów, 16 kwietnia ukaże się odświeżone Fantasy Zone II, a 14 maja zadebiutuje Thunder Blade. Będą to dokładnie te same pozycje, które pamiętamy z dawnych lat, ale otrzymają one, oprócz wspomnianego efektu 3D, także nowe tryby gry. Nie jest to pierwszy tego typu ruch ze strony Segi, gdyż wcześniej podobnych edycji doczekały się gry Sonic the Hedgehog, Fantasy Zone czy też Space Harrier.

Klasyki firmy Sega wkrótce na 3DS-ie - ilustracja #1
Gry firmy Sega na 3DS-ie:
  • Sega wyda na 3DS-a gry: Fantasy Zone II (16 kwietnia), Thunder Blade (14 maja), Streets of Rage 2 (lipiec), Gunstar Heroes (sierpień) oraz Sonic the Hedgehog 2 (wrzesień)
  • Produkcje otrzymają przede wszystkim wsparcie dla efektu 3D oraz dodatkowe tryby gry

Streets of Rage 2 raczej nie trzeba przedstawiać starszym graczom, gdyż jest to klasyczny już przedstawiciel gatunku beat 'em up. Tytuł zadebiutował na rynku w 1992 roku – kilkanaście miesięcy po wydaniu pierwszej części. W produkcji wcielamy się w jedną z kilku dostępnych postaci i przemierzamy kolejne poziomy, walcząc z rozmaitymi przeciwnikami i bossami.

Druga z wymienionych pozycji, Gunstar Heroes, to dwuwymiarowa strzelanka, którą najłatwiej porównać do słynnej Contry. Produkcja pierwotnie ukazała się w 1993 roku na konsoli Sega Mega Drive/Genesis, a w kolejnych latach została przeniesiona na szereg innych urządzeń, w tym konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Z kolei Sonic the Hedgehog 2 to platformówkowy klasyk z 1992 roku. Produkcja odniosła olbrzymi sukces, sprzedając się tylko na konsoli Sega Mega Drive/Genesis w ilości przekraczającej 6 mln egzemplarzy (druga najpopularniejsza gra na tym urządzeniu). Tytuł powszechnie uznawany jest za jedną z najlepszych pozycji w swoim gatunku.

Screen z gry Gunstar Heroes. - Klasyki firmy Sega wkrótce na 3DS-ie - wiadomość - 2015-04-15
Screen z gry Gunstar Heroes.