Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Gunstar Heroes (PS3)
OkładkaGunstar Heroes (PS3)

Gunstar Heroes

Konwersja kultowej strzelaniny wzbogacona o szerg dodatków - tryb kooperacji, rozdzielczość HD, a także system rankingów. Pozycja dla wszystkich fanów twórczości studia Treasure.

Akcji | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunstar Heroes Premiera

10cze2009

X360

11cze2009

PS3

producent: Treasure wydawca: SEGA

Gry podobne do Gunstar Heroes

Sonic the Hedgehog

Bionic Commando Rearmed

Mega Man 9

Gunstar Heroes to kultowa w pewnych kręgach chodzona strzelanina wyprodukowana oryginalnie przez studio Treasure, słynące z tego typu publikacji (Alien Soldier, Guardian Heroes, Radiant Silvergun, Bangai-O oraz Ikaruga). Konwersja na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 przygotowana została przez japoński koncern SEGA. Gra została w ten sposób usprawniona i wzbogacona o kilka nowych opcji.

W grze wcielamy się w jednego z dwóch bliźniaków, noszących imiona Gunstar Red i Gunstar Blue. Przeciwstawiamy się Smash Daisaku, potężnemu dyktatorowi, który porywa trzeciego z bliźniaków, Gunstar Greena, i podejmuje się próby odszukania legendarnych Mistycznych Gemów, stanowiących napęd niezwyciężonych robotów. Wspólnie z rodzeństwem musimy pokrzyżować plany wroga.

Przeciwników jesteśmy w stanie likwidować przy wykorzystaniu czterech rodzajów broni: Force, Lightning, Chaser oraz Flame. W Gunstar Heroes nieustannie możemy jednak dokonywać modyfikacji środków zniszczenia poprzez uzupełnianie ich unikalnymi mocami pozostałych. W ten sposób istnieje możliwość wyboru pomiędzy aż czternastoma typami broni. Oprócz tego główni bohaterowie potrafią łapać wrogów i nimi rzucać, stosować zabójcze wślizgi, a także wyprowadzać ciosy z wyskoku. Stąd też przez cały czas rozgrywa wymusza na nas stosowanie różnorakich taktyk, dzięki czemu nieustannie musimy wykazywać się skupieniem. Zgodnie z tradycją gatunku, na końcu każdego z poziomów czeka na nas potężny boss, pełniący rolę strażnika.

Na potrzeby konwersji autorzy wzbogacili produkcję o tryb kooperacji dla dwóch osób (także sieciowy), skalowanie do rozdzielczości HD, a także system rankingów, dzięki którym z łatwością ustalimy który z naszych przyjaciół radzi sobie najlepiej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gunstar Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Gunstar Heroes Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3