Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PC
Okładka Bionic Commando Rearmed (X360)
OkładkaBionic Commando Rearmed (X360)

Bionic Commando Rearmed

Remake klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny. Wcielamy się w postać tytułowego komandosa, wyposażonego w niezwykle przydatną mechaniczną rękę. Pokonujemy kolejne plansze, likwidując przeciwników.

Zręcznościowe | platformówki | PS Plus Premium

Bionic Commando Rearmed Premiera

13sie2008

PC X360 PS3

producent: Grin wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Bionic Commando Rearmed

Contra

Shadow Complex

Earthworm Jim HD

Bionic Commando Rearmed to remake klasycznej platformówki, której pierwotna wersja debiutowała w 1987 roku na automatach do gier. Omawiana edycja w większym stopniu nawiązuje jednak do tytułu wydanego na 8-bitową konsolę Nintendo NES (1988). Zmiany objęły przede wszystkim jakość oprawy audiowizualnej. Warto też dodać, iż koncern Capcom równolegle wydał zupełnie nową grę z serii Bionic Commando, oferującą model rozgrywki oparty na widoku z perspektywy trzeciej osoby.

Mechanizm zabawy pozostał niezmieniony. Gracz wciela się w postać tytułowego komandosa i w zależności od rozgrywanego w danym momencie poziomu przemieszcza się w stronę jednej z bocznych krawędzi ekranu. Sterowany bohater na swojej drodze napotyka przeciwników, z którymi skutecznie rozprawia się, a także platformy, na które musi wskakiwać. Sporym utrudnieniem są także przepaście. W tym przypadku pojawia się konieczność używania znanej z pierwotnej wersji programu mechanicznej (a dokładnie bionicznej) ręki, posiadającej wbudowany hak.

Jedna z ciekawszych zmian zawartych w opisywanej reedycji dotyczy udostępnienia pełnoprawnego multiplayera dla dwóch osób, pozwalającego na działanie w kooperacji. Główna nowość dotyczy tego, iż gracze równolegle prowadzą rozgrywkę, na bieżąco pomagając sobie w eliminowaniu przeciwników i neutralizowaniu pozostałych utrudnień. Inne znaczące innowacje dotyczą między innymi dodania kilku nieznanych do tej pory typów broni oraz ukrytych komnat, do których można odblokować sobie dostęp. Gra pozwala ponadto na podsyłanie swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu.

Pomimo tego, iż pole działania w Bionic Commando Rearmed jest bardzo ograniczone, zadbano o trójwymiarowe otoczenie. Nie zabrakło też wielu innych atrakcji wizualnych. Dotyczą one między innymi obecności dynamicznych cieni, czy też możliwości dokonywania zniszczeń wybranych elementów otoczenia. Sympatyków serii zainteresować powinno również to, iż połączono niektóre elementy obu tytułów z tego cyklu. Zaliczenie wybranych poziomów opisywanego remake’u pozwala więc na odblokowanie dodatkowych podpowiedzi oraz bonusów, przeznaczonych dla nabywców pełnoprawnej kontynuacji (Bionic Commando).

Ostatnia modyfikacja 12 sierpnia 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bionic Commando Rearmed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Bionic Commando Rearmed Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 2 GB RAM
  • Windows XP SP2/Vista
PS3
X360
PC