Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCPS3
Okładka Bionic Commando Rearmed (X360)

Bionic Commando Rearmed

Remake klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny. Wcielamy się w postać tytułowego komandosa, wyposażonego w niezwykle przydatną mechaniczną rękę. Pokonujemy kolejne plansze, likwidując przeciwników.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka Bionic Commando Rearmed (X360)

producent: Grin

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

13sie2008

PS3 X360 PC

Bionic Commando Rearmed to remake klasycznej platformówki, której pierwotna wersja debiutowała w 1987 roku na automatach do gier. Omawiana edycja w większym stopniu nawiązuje jednak do tytułu wydanego na 8-bitową konsolę Nintendo NES (1988). Zmiany objęły przede wszystkim jakość oprawy audiowizualnej. Warto też dodać, iż koncern Capcom równolegle wydał zupełnie nową grę z serii Bionic Commando, oferującą model rozgrywki oparty na widoku z perspektywy trzeciej osoby.

Mechanizm zabawy pozostał niezmieniony. Gracz wciela się w postać tytułowego komandosa i w zależności od rozgrywanego w danym momencie poziomu przemieszcza się w stronę jednej z bocznych krawędzi ekranu. Sterowany bohater na swojej drodze napotyka przeciwników, z którymi skutecznie rozprawia się, a także platformy, na które musi wskakiwać. Sporym utrudnieniem są także przepaście. W tym przypadku pojawia się konieczność używania znanej z pierwotnej wersji programu mechanicznej (a dokładnie bionicznej) ręki, posiadającej wbudowany hak.

Jedna z ciekawszych zmian zawartych w opisywanej reedycji dotyczy udostępnienia pełnoprawnego multiplayera dla dwóch osób, pozwalającego na działanie w kooperacji. Główna nowość dotyczy tego, iż gracze równolegle prowadzą rozgrywkę, na bieżąco pomagając sobie w eliminowaniu przeciwników i neutralizowaniu pozostałych utrudnień. Inne znaczące innowacje dotyczą między innymi dodania kilku nieznanych do tej pory typów broni oraz ukrytych komnat, do których można odblokować sobie dostęp. Gra pozwala ponadto na podsyłanie swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu.

Pomimo tego, iż pole działania w Bionic Commando Rearmed jest bardzo ograniczone, zadbano o trójwymiarowe otoczenie. Nie zabrakło też wielu innych atrakcji wizualnych. Dotyczą one między innymi obecności dynamicznych cieni, czy też możliwości dokonywania zniszczeń wybranych elementów otoczenia. Sympatyków serii zainteresować powinno również to, iż połączono niektóre elementy obu tytułów z tego cyklu. Zaliczenie wybranych poziomów opisywanego remake’u pozwala więc na odblokowanie dodatkowych podpowiedzi oraz bonusów, przeznaczonych dla nabywców pełnoprawnej kontynuacji (Bionic Commando).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Bionic Commando Rearmed

Klasyfikacja PEGI Bionic Commando Rearmed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bionic Commando Rearmed

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 2 GB RAM
  • Windows XP SP2/Vista
Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom
Captivate 10 - zwiastuny, informacje i inne nowości od firmy Capcom

wiadomość20 kwietnia 2010

Światło dzienne ujrzały wreszcie informacje ujawnione przez firmę Capcom dziennikarzom zgromadzonym na tegorocznej edycji Captivate 10. Poznaliśmy w ten sposób dodatkowe informacje na temat m.in. Marvel vs Capcom 3, Bionic Commando Rearmed 2, Okamiden, a także Dead Rising 2.

Nadchodzą Marvel vs Capcom 3 oraz Bionic Commando Rearmed 2
Nadchodzą Marvel vs Capcom 3 oraz Bionic Commando Rearmed 2

wiadomość18 kwietnia 2010

Na zorganizowanej na Hawajach konferencji Captivate firma Capcom poinformowała, że trwają prace nad Marvel Vs. Capcom 3 and Bionic Commando Rearmed 2.

Studio odpowiedzialne za Bionic Commando i Terminator Salvation oficjalnie zamknięte
Studio odpowiedzialne za Bionic Commando i Terminator Salvation oficjalnie zamknięte

wiadomość13 sierpnia 2009

Przedstawiciele szwedzkiego studia GRIN oficjalnie potwierdzili wczorajsze informacje odnośnie jego zamknięcia. Powodem podjęcia takiej decyzji były opóźnienia w płatnościach ze strony wydawców, z powodu których firma utraciła płynność finansową. Grupa byłych już członków dewelopera podjęła jednocześnie decyzję o założeniu nowego studia.

Wieści ze świata (Wolfenstein, Bionic Commando, Left 4 Dead 2, Borderlands) 29/07/09
Wieści ze świata (Wolfenstein, Bionic Commando, Left 4 Dead 2, Borderlands) 29/07/09

wiadomość29 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W najnowszym wydaniu dominują informacje muzyczne: wyjaśniamy co Depeche Mode robi w Left 4 Dead 2, przedstawiamy kapele, które usłyszymy w Brutal Legend oraz mówimy o premierze ścieżki dźwiękowej z Bionic Commando.

Wieści ze świata (Age of Conan, Sword of the Stars, PixelJunk) 26/05/09

wiadomość26 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: trzecie rozszerzenie do Sword of the Stars, Bionic Commando Rearmed na Xboksa 360 za pół ceny, konkurs Age of Conan: Hyborian Adventures i inne. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360
PC