Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2009, 11:44

autor: Hed

Wieści ze świata (Wolfenstein, Bionic Commando, Left 4 Dead 2, Borderlands) 29/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W najnowszym wydaniu dominują informacje muzyczne: wyjaśniamy co Depeche Mode robi w Left 4 Dead 2, przedstawiamy kapele, które usłyszymy w Brutal Legend oraz mówimy o premierze ścieżki dźwiękowej z Bionic Commando.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W najnowszym wydaniu dominują informacje muzyczne: wyjaśniamy co Depeche Mode robi w Left 4 Dead 2, przedstawiamy kapele, które usłyszymy w Brutal Legend, oraz mówimy o premierze ścieżki dźwiękowej z Bionic Commando.

Wolfenstein

Firma Activision ogłosiła, że Wolfenstein, czyli odświeżona wersja starszego hitu, będzie sponsorem filmu Quentina Tarantino Inglourious Basterds (Bękarty wojny). Z tej okazji wydawca zapowiedział konkurs na łamach portalu Gamespot. Film i gra pasują do siebie doskonale. W obu produkcjach pojawia się amerykański bohater, który wyrusza do Niemiec, żeby skopać tyłki nazistom przy użyciu potężnych broni.

Chiny

Zgodnie z doniesieniami serwisu Gamasutra chiński rząd zakazał wydawania gier traktujących o gangach i gangsterach. Zabroniono publikowania także produkcji dostępnych przez przeglądarkę. Ministerstwo Kultury wierzy, że mogą one być zagrożeniem dla kraju i mieć zły wpływ na młodzież.

Square Enix

Japońska firma Square Enix przedstawiła swoje plany odnośnie imprezy GamesCom 2009, która odbędzie się w Kolonii w dniach 19-23 sierpnia. Uczestnicy zagrają w Supreme Commander 2 oraz zobaczą takie produkcje, jak: Batman: Arkham Asylum, Dissidia, Kingdom Hearts, Mini-Ninjas, Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV.

Uncharted 2: Among Thieves

Wiceprezes studia Naughty Dog Christophe Balestra rozwiał wątpliwości odnośnie konieczności instalowania Uncharted 2: Among Thieves na dysku PlayStation 3. Wiemy więc, że nie będzie to konieczne, bo gra nie będzie wymagać żadnej instalacji. Takie plotki pojawiły się kilka dni temu.

Bionic Commando

Bionic Commando w natarciu. Produkcja studia GRIN pojawiła się na Steamie za około 38 euro. Grę można też kupić w specjalnym pakiecie wraz z Bionic Commando: Rearmed za nieco niższą cenę. Ścieżka dźwiękowa z tytułu pojawi się natomiast w sklepach muzycznych i serwisach dystrybucji internetowej (Sumthing Digital, iTunes).

Champions Online

Wcześniej informowaliśmy o otwartej becie Champions Online, do której dostęp zagwarantowane miały mieć osoby zamawiające grę przed premierą. Autorzy wyjaśnili, co to oznacza – w końcu do otwartych testów powinni być dopuszczeni wszyscy. Sprawdzić tytuł będzie mogło tylko 50 tysięcy graczy, przyjmowanych na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Być może trzeba będzie wykazać się refleksem – zapisy ruszają 5 sierpnia na łamach serwisu FilePlanet.

Wieści ze świata (Wolfenstein, Bionic Commando, Left 4 Dead 2, Borderlands) 29/07/09 - ilustracja #1

Left 4 Dead 2

Co zobaczymy w Left 4 Dead 2? Oczywiście zombie, bronie, wybuchy, krew i… Depeche Mode. Chet Falizsek z firmy Valve powiedział, że szukano zespołów, które chciałyby umieścić swoją muzykę w grze. Podobno muzycy z Depeche Mode podeszli bardzo entuzjastycznie do tego pomysłu. Mordowanie zombie z Personal Jesus przygrywającym w tle? Brzmi nieźle.

Wii Sports Resort

Najnowsza produkcja dla fanów sportu posiadających konsolę Wii, czyli Wii Sports Resort, zajęła czwarte miejsce w rankingu najszybciej sprzedających się gier na tę platformę (lepsze były tylko gry Super Smash Brothers, Mario Kart Wii i Wii Fit). W sumie sprzedano już 1,5 miliona egzemplarzy produktu na świecie.

Peter Jackson

Wingnut Interactive, czyli studio znanego reżysera Petera Jacksona, podobno pracuje nad własnym pomysłem. Filmowiec nie zrezygnował z inwestowania w gry, nawet mimo nieudanego projektu filmowego związanego z serią Halo. Szczegóły nowej gry dewelopera na razie nie są znane.

Wallace & Gromit's Grand Adventures

Kolejny epizod cyklicznej przygodówki Wallace & Gromit's Grand Adventures zostanie wydany już jutro na pecetach. Jest to czwarty i ostatni odcinek przygód zwariowanych bohaterów. Za stworzenie produktu odpowiada studio Telltale.

Borderlands

Podczas gdy w standardowych grach pojawia się maksymalnie kilkanaście różnych broni, autorzy Borderlands zapowiadają, że w ich grze będzie ich… ponad 3 miliony. Chodzi nie tyle o odrębne, unikalne modele (wtedy gra zajmowałaby pewnie kilka płyt DVD), ale raczej kombinacje i różne modyfikacje.

Brutal Legend

Znamy kolejne utwory składające się na ścieżkę dźwiękową Brutal Legend. W grze usłyszymy więc takie kapele, jak: Motley Crue, Saxon, Motorhead, Judas Priest, Megadeth, Running Wild oraz King Diamond. Tim Schafer, autor produkcji, zapowiedział swego czasu, że utworów będzie sporo. Nie należy zapominać, że w promocji gry wziął udział sam Jelly Bean, czyli pierwszy na świecie kot grający na gitarze elektrycznej.

Forza Motorsport 3

Firma Microsoft potwierdziła europejską datę premiery Forzy Motorsport 3. Gra pojawi się na Starym Kontynencie 23 października, czyli 4 dni przed wersją amerykańską.

Galeria zdjęć

Dziś w galerii prezentujemy zdjęcia z kilku potencjalnych hitów:

Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition

Halo 3: ODST

CSI: Deadly Intent

Avatar: The Game

Singularity

Ghost Pirates of Vooju Island

Galeria filmów

W galerii filmowej polecamy szczególnie świetny film przedstawiający rozgrywkę sieciową z Modern Warfare 2:

Call of Duty: Modern Warfare 2 - multiplayer

Band Hero

NBA Live 10

Spore Hero Arena

Spore Hero

Alpha Protocol: The Espionage RPG - Gameplay

gry