Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2009, 12:34

autor: Hed

Wieści ze świata (Champions Online, Ninja Gaiden Sigma II, BEN 10, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) 28/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj przedstawiamy pierwsze szczegóły dotyczące sklepów Microsoftu i gier na podstawie znanego komiksu (Scott Pilgrim) oraz serialu animowanego (BEN 10). Wiemy także kiedy będziemy mogli spróbować się w roli sieciowych bohaterów oraz jak w przyszłości będzie nazywać się studio odpowiedzialne za Mortal Kombat.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj przedstawiamy pierwsze szczegóły dotyczące sklepów Microsoftu i gier na podstawie znanego komiksu (Scott Pilgrim) oraz serialu animowanego (BEN 10). Wiemy także, kiedy będziemy mogli spróbować się w roli sieciowych bohaterów oraz jak w przyszłości będzie nazywać się studio odpowiedzialne za Mortal Kombat.

Microsoft

Serwis Gizmodo opublikował materiały wskazujące na to, jak miałyby wyglądać sklepy Microsoftu, które zostaną otwarte pod koniec roku. Podobno pojawi się w nich ogromny ekran wyświetlający rozmaite informacje w slajdach. Sporo miejsca miałoby też zostać poświęcone nowym systemom operacyjnym, wersjom demonstracyjnym, pokazom oraz modyfikowaniu wyglądu produktów. Rozważana jest też możliwość zorganizowania urodzin w sklepie firmy oczywiście za odpowiednią opłatą. Czyżby słynne imprezy w McDonaldzie miały wkrótce wyjść z mody?

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Demo IL-2 Sturmovik: Birds of Prey pojawi się na Xboksie 360 w najbliższą środę. Wersja próbna gry autorstwa studia Gaijin Entertainment ma oferować dwie misje (The Battle of Britain i The Battle of the Bulge). Tytuł jest pierwszą konsolową odsłoną serii symulatorów znanych z pecetów. Już wkrótce dowiemy się, jak wyglądałaby wojna, gdyby w sowieckich samolotach montowano pady.

Scott Pilgrim

Scott Pilgrim, czyli komiks Bryana Lee O'Malley'a, zostanie przeniesiony do postaci gry, którą zajmie się Ubisoft Montreal. Według przewidywań autora będzie to platformówka z widokiem z boku, wykorzystująca stylistykę znaną z komiksu. Na razie nie wiemy, na jakie platformy tytuł miałby się pojawić.

Champions Online

Beta Champions Online rozpocznie się już 17 sierpnia, co potwierdziła firma Cryptic. Osoby, które zamówiły produkcję w przedsprzedaży w jednym z wybranych amerykańskich sklepów, otrzymają gwarantowany dostęp do testów oraz pewne limitowane przedmioty. Sama produkcja ruszy 1 września i będzie oferowała jeden darmowy miesiąc. W grze pojawią mikropłatności i abonament. No cóż, bycie bohaterem w dzisiejszych czasach sporo kosztuje.

Wieści ze świata (Champions Online, Ninja Gaiden Sigma II, BEN 10, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) 28/07/09 - ilustracja #1

Ben 10 Omniverse Episode 1: Rise of Heroes

Firma TurnOut Ventures zapowiedziała BEN 10 Omniverse Episode 1: Rise of Heroes, która będzie dostępna na łamach oficjalnej strony w ostatnim kwartale tego roku. Produkcja będzie darmową grą sieciową obsługiwaną za pośrednictwem przeglądarki. Całość ma dodatkowo zostać podzielona na epizody, opowiadających o przygodach bohatera znanego z serialu animowanego.

Atari

Znamy wyniki finansowe Atari za pierwszy kwartał tego roku finansowego. Firma odnotowała wzrost obrotów o 30% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. Sukces zagwarantowały dwie produkcje: Ghostbusters: The Video Game oraz The Chronicles Of Riddick: Assault On Dark Athena. Wydawca zajmuje się teraz obecnie tylko rynkiem amerykańskim, gdyż jego europejski segment wykupił koncern Namco Bandai.

Mortal Kombat

Studio odpowiedzialne za Mortal Kombat zmieniło nazwę na WB Games Chicago. Tak przynajmniej wynika z informacji pochodzących z internetowych CV pracowników Warner Bros i Midway. Szefem dewelopera został Michael Weilbacher.

Nucleosys

Argentyńskie studio Nucleosys, składające się z zaledwie dwóch pracowników, zostanie wkrótce zamknięte. Poinformował o tym współzałożyciel firmy, czyli Agustin Cordes. Podobno twórcy zamierzają pójść własnymi drogami. Dewelopera znamy z klimatycznej przygodówki Scratches. Autorzy pracowali także nad Risk Profile: Federal Cases.

Ninja Gaiden Sigma II

Gra Ninja Gaiden Sigma II zostanie wydana na PlayStation 3 we wrześniu tego roku. Firma Tecmo obiecuje solidną produkcję i wiele ekskluzywnych materiałów dostępnych w edycji kolekcjonerskiej. Posiadacze konsoli Sony otrzymają sieciowy tryb kooperacyjny Team Missions oraz kilka gościnnych postaci.

Galeria filmów

Poniżej prezentujemy najnowsze filmy z gier:

Borderlands - Comic Con 09

Blood Bowl - Comic Con 09

Command & Conquer 4

Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition

Halo 3: ODST - Comic Con 09

Gran Turismo Mobile - Comic Con 09

Rabbids Go Home - postacie #1

Race On

gry