Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Scratches (PC)
OkładkaScratches (PC)

Scratches PC

Debiutancki projekt niewielkiego argentyńskiego studia developerskiego, „Scratches” to przygodówka w starym stylu. Fabuła gry w założeniach ma stanowić połączenie klasycznego kryminału z czymś znacznie mocniejszym, w stylu „Horroru w Amityville”.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scratches Premiera PC

25stycznia2006

pudełko PL

16października2006

producent: Nucleosys wydawca: Got Game Entertainment wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Scratches

Syberia

Limbo of the Lost

Post Mortem

Debiutancki projekt niewielkiego argentyńskiego studia developerskiego, „Scratches” to przygodówka w starym stylu. Fabuła gry w założeniach ma stanowić połączenie klasycznego kryminału z czymś znacznie mocniejszym, w stylu „Horroru w Amityville”. Gracz wciela się w postać mężczyzny, który dopiero co wprowadził się do swojego nowego, wykonanego w wiktoriańskim stylu domu, zlokalizowanego w Rothbury w Anglii. Początkowo nie zwracał on uwagi na dziwne wydarzenia zachodzące w jego najbliższym otoczeniu, w decydującym momencie na ucieczkę było już jednak za późno. Główny bohater został uwięziony w swoim własnym domu, musi poznać jego tajemnicę, a przy okazji spróbować z niego uciec. Warto przy tym dodać, iż autorzy pozostali w zgodzie z klasyką gatunku i nie wprowadzili do zabawy żadnych elementów zręcznościowych. Na rozwiązanie zagadki bohater ma trzy doby, przy czym gra w żaden sposób go nie pośpiesza pozwalając mu na dokładne zbadanie całej okolicy. Co ciekawe, w dalszej części gry bohater może odwiedzić okoliczne miejsca – wielki ogród, mauzoleum czy też kaplicę. Podobnie jak ma to miejsce w typowych przygodówkach, sporą część czasu spędza się na badaniu okolicy, zbieraniu ważnych przedmiotów czy wreszcie rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek.

„Scratches” działa na autorskim enginie producenta gry, firmy Nucleosys. Scream (Simple Creation Engine for Adventure Makers – prosty silnik graficzny dla twórców przygodówek), bo taką nazwę nosi ten silnik, w założeniach ma być nieskomplikowany i podatny na liczne modyfikacje już po oficjalnej premierze. Podobnie jak chociażby w serii „Dracula” firmy Wanadoo, gracz może dowolnie rozglądać się po okolicy aczkolwiek kolejne ruchy są wykonywane w sposób skokowy. Interfejs jest bardzo uproszczony, gra obsługiwana jest przy użyciu myszy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Scratches cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Scratches

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Scratches Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D 16MB
  • Windows 95/98/ME/NT/2K/XP