Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Scratches (PC)

Scratches PC

Debiutancki projekt niewielkiego argentyńskiego studia developerskiego, „Scratches” to przygodówka w starym stylu. Fabuła gry w założeniach ma stanowić połączenie klasycznego kryminału z czymś znacznie mocniejszym, w stylu „Horroru w Amityville”.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Scratches (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25stycznia2006

16października2006

pudełko PL

Debiutancki projekt niewielkiego argentyńskiego studia developerskiego, „Scratches” to przygodówka w starym stylu. Fabuła gry w założeniach ma stanowić połączenie klasycznego kryminału z czymś znacznie mocniejszym, w stylu „Horroru w Amityville”. Gracz wciela się w postać mężczyzny, który dopiero co wprowadził się do swojego nowego, wykonanego w wiktoriańskim stylu domu, zlokalizowanego w Rothbury w Anglii. Początkowo nie zwracał on uwagi na dziwne wydarzenia zachodzące w jego najbliższym otoczeniu, w decydującym momencie na ucieczkę było już jednak za późno. Główny bohater został uwięziony w swoim własnym domu, musi poznać jego tajemnicę, a przy okazji spróbować z niego uciec. Warto przy tym dodać, iż autorzy pozostali w zgodzie z klasyką gatunku i nie wprowadzili do zabawy żadnych elementów zręcznościowych. Na rozwiązanie zagadki bohater ma trzy doby, przy czym gra w żaden sposób go nie pośpiesza pozwalając mu na dokładne zbadanie całej okolicy. Co ciekawe, w dalszej części gry bohater może odwiedzić okoliczne miejsca – wielki ogród, mauzoleum czy też kaplicę. Podobnie jak ma to miejsce w typowych przygodówkach, sporą część czasu spędza się na badaniu okolicy, zbieraniu ważnych przedmiotów czy wreszcie rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek.

„Scratches” działa na autorskim enginie producenta gry, firmy Nucleosys. Scream (Simple Creation Engine for Adventure Makers – prosty silnik graficzny dla twórców przygodówek), bo taką nazwę nosi ten silnik, w założeniach ma być nieskomplikowany i podatny na liczne modyfikacje już po oficjalnej premierze. Podobnie jak chociażby w serii „Dracula” firmy Wanadoo, gracz może dowolnie rozglądać się po okolicy aczkolwiek kolejne ruchy są wykonywane w sposób skokowy. Interfejs jest bardzo uproszczony, gra obsługiwana jest przy użyciu myszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Scratches

Klasyfikacja PEGI Scratches

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Scratches

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D 16MB
  • Windows 95/98/ME/NT/2K/XP
Już wkrótce reżyserska wersja Scratches
Już wkrótce reżyserska wersja Scratches

wiadomość18 marca 2007

Nucleosys, twórcy Scratches, popularnej gry przygodowej w konwencji horroru, postanowili wydać jej reżyserską wersję, która sprawi, że wspomniana produkcja będzie jeszcze lepsza, ciekawsza i bardziej dopracowana.

Ścieżka dźwiękowa do gry Scratches już dostępna
Ścieżka dźwiękowa do gry Scratches już dostępna

wiadomość2 listopada 2006

Dla uczczenia Halloween studio Nucleosys, producent przygodówki o nazwie Scratches, wydał soundtrack, pochodzący z wydanej pół roku temu pozycji z gatunku adventure. Składającą się z dziewiętnastu utworów ścieżkę dźwiękową można nabyć za pośrednictwem tej strony.

Poradnik: Scratches

wiadomość14 kwietnia 2006

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry Scratches. Poniższy tekst powstał w oparciu o anglojęzyczną wersję programu, a znajdziesz w nim kompletną solucję czekającej Cię przygody.

Scratches sprzedaje się jak świeże bułeczki
Scratches sprzedaje się jak świeże bułeczki

wiadomość23 marca 2006

Scratches, czyli przygodówka w starym stylu, autorstwa studia developerskiego Nucleosys, na zachodzie cieszy się ogromną popularnością i sprzedaje jak świeże bułeczki.

Scratches w amerykańskich sklepach
Scratches w amerykańskich sklepach

wiadomość3 marca 2006

Firma Got Game Entertainment podała do wiadomości, że nowe dziecko ekipy Nucleosys trafiło już do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy USA mogą nabyć swoją kopię oldschoolowej przygodówki w cenie $19.95.