Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2006, 09:11

autor: Krooliq

Scratches w tłoczni

Scratches, czyli przygodówka w starym stylu, autorstwa studia developerskiego Nucleosys, uzyskała właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni.

Scratches, czyli przygodówka w starym stylu, autorstwa studia developerskiego Nucleosys, uzyskała właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni. 25 stycznia program ukaże się w Niemczech, a na 1 marca zaplanowano jego amerykański debiut rynkowy. Polska wersja Scratches pojawi się, dzięki firmie Play, 20 marca bieżącego roku. Cena gry będzie wynosić 54 zł.

Scratches w tłoczni - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że fabuła Scratches w założeniach ma stanowić połączenie klasycznego kryminału z czymś znacznie mocniejszym, w stylu Horroru w Amityville. Gracz wciela się w postać mężczyzny, który dopiero co wprowadził się do swojego nowego, wykonanego w wiktoriańskim stylu domu, zlokalizowanego w Rothbury w Anglii. Początkowo nie zwracał on uwagi na dziwne wydarzenia zachodzące w jego najbliższym otoczeniu, w decydującym momencie na ucieczkę było już jednak za późno. Główny bohater został uwięziony w swoim własnym domu, musi poznać jego tajemnicę, a przy okazji spróbować z niego uciec. Warto przy tym dodać, iż autorzy pozostali w zgodzie z klasyką gatunku i nie wprowadzili do zabawy żadnych elementów zręcznościowych. Na rozwiązanie zagadki bohater ma całą noc, przy czym gra w żaden sposób go nie pośpiesza pozwalając mu na dokładne zbadanie całej okolicy.

Scratches w tłoczni - ilustracja #2

 

Więcej informacji na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.