Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 stycznia 2006

Myśli nieprzemyślane - Idzie nowe
Myśli nieprzemyślane - Idzie nowe

Redakcja GRYOnline.pl, 27 stycznia 2006, 17:51

„Na tegorocznych targach w Los Angeles nie tylko gwiezdnych wrót nie będzie. Dużo wskazuje na to, że dziewczyn w skąpych strojach również już nie spotkamy.”

Atari w tarapatach

Elrond, 27 stycznia 2006, 15:29

Tytuł wiadomości odnosi się do finansowej strony działalności Atari. Okazuje się, iż firma nie zdołała wywiązać się ze zobowiązań spłaty kredytu, który udzieliła jej HSBC Group. Pożyczka opiewała na 50 milionów "zielonych", tak więc sprawa nie jest błaha.

Seria Guilty Gear zmierza na PSP i NDS

Jiker, 27 stycznia 2006, 14:30

Firma Majesco potwierdziła, iż dwie nowe edycje serii Guilty Gear - Guilty Gear Judgment na konsolę PSP oraz Guilty Gear Dust Strikers na DS – ukażą się na europejskim rynku wczesną wiosną (z naciskiem położonym na początek kwietnia). Obie wersje, których producentem jest ARC System Works, wydane zostaną najprawdopodobniej w kilkudniowych odstępach.

John Carmack zmienia front?

maciek_ssi, 27 stycznia 2006, 14:04

John Carmack, geniusz i twórca jednych z najlepszych silników graficznych po raz kolejny wypowiedział się w kwestii możliwości konsol oraz PC. W wywiadzie udzielonym dla czasopisma PC Gamer UK poinformował o kilku faktach, dla których id Software skupi się na produkcji nowych gier na Xbox 360.

War World: Tactical Combat w złocie
War World: Tactical Combat w złocie

Thorwalian, 27 stycznia 2006, 13:35

Prace nad długo oczekiwaną europejską edycją War World: Tactical Combat dobiegły końca. O fakcie tym poinformował producent programu firma Third Wave Games oraz jego wydawca - Lighthouse Interactive. Gra uzyskała status "gold" i powędrowała do tłoczni. Na półki sklepowe trafi 17 lutego.

Amerykańscy rodzice o grach wideo

Thorwalian, 27 stycznia 2006, 13:15

35% amerykańskich rodziców gra w gry video. Tak twierdzi Entertainment Software Association (ESA) powołując się na sondaż przeprowadzony wspólnie z organizacją Peter D. Hart Research Associates.

Premiera Suikoden V już na jesieni
Premiera Suikoden V już na jesieni

Jiker, 27 stycznia 2006, 12:44

Fani japońskiej odmiany gier z gatunku RPG posiadający konsolę PS2 mogą odetchnąć z ulgą. Piąta część serii Suikoden, produkowana przez firmę Konami, ukaże się na europejskim rynku jeszcze tej jesieni. Przypomnijmy, że japońska premiera Suikoden V będzie miała miejsce dnia 23 lutego.

Gry TopWare dostępne w dystrybucji elektronicznej

Elrond, 27 stycznia 2006, 12:12

Przedstawiciele firm Stardock Entertainment oraz TopWare Interactive poinformowali o podpisaniu porozumienia, którego owocem będzie możliwość pobierania wielu gier dystrybuowanych przez amerykański oddział TopWare, drogą elektroniczną. Wśród produktów, które dzięki TotalGaming.net można będzie pobrać na dysk swojego komputera znajdą się m.in. Earth 2160 oraz Xpand Rally.

Microsoft planuje rozpocząć produkcję przenośnej konsoli?

Jiker, 27 stycznia 2006, 11:55

Peter Moore, vice-prezes od spraw rozrywki w korporacji Microsoft, przekazał amerykańskiej edycji magazynu Business Week informację, że najnowsze urządzenie, którego produkcję planuję Microsoft umożliwi odtwarzanie muzyki, filmów oraz gier. Czyżby handheld?

Blazing Angels: Squadrons of WWII również na PC
Blazing Angels: Squadrons of WWII również na PC

Krooliq, 27 stycznia 2006, 11:29

Gra Blazing Angels: Squadrons of WWII zostanie wydana również w wersji PC – tak wynika z raportu finansowego opublikowanego właśnie przez koncern Ubisoft, czyli producenta i wydawcę programu.

Premiera trzeciego dodatku do Final Fantasy XI oraz wersji gry na Xbox 360 już w kwietniu
Premiera trzeciego dodatku do Final Fantasy XI oraz wersji gry na Xbox 360 już w kwietniu

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2006, 10:59

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów cyklu Final Fantasy. Osiemnastego kwietnia w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje nowe rozszerzenie do jedenastej części gry, zatytułowane Treasure of Aht Urhgan. Dwa dni później dodatek zostanie oficjalnie wydany w Europie i Japonii. W tym samym czasie posiadacze Xboksa 360 będą mogli kupić wersję programu przeznaczoną specjalnie dla ich konsoli.

Powrót wesołych małpek w grze pt. Super Monkey Ball Adventure
Powrót wesołych małpek w grze pt. Super Monkey Ball Adventure

eLKaeR, 27 stycznia 2006, 10:23

Tegoroczne lato przyniesie prawdziwą gratkę dla fanów dynamicznych zręcznościówek, ponieważ korporacja Sega ujawniła właśnie, że przygotowuje z myślą o PlayStation 2, GameCube i PlayStation Portable grę o nazwie Super Monkey Ball Adventure. Pozycja owa stanowi kolejną część hitowego cyklu, zapoczątkowanego w przed pięcioma laty.

Fani żądają opóźnienia premiery Heroes of Might & Magic V
Fani żądają opóźnienia premiery Heroes of Might & Magic V

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2006, 09:59

Rzadko się zdarza, aby fani jakiejkolwiek gry komputerowej, żądali od producentów opóźnienia jej premiery. Chociaż trudno w to uwierzyć, tak właśnie dzieje się w przypadku entuzjastów cyklu Heroes of Might & Magic. Wystosowali oni do autorów piątej części gry petycję, prosząc o poświęcenie większej ilości czasu na przygotowanie finalnej wersji programu.

Commandos: Strike Force w europejskich sklepach od 17 marca
Commandos: Strike Force w europejskich sklepach od 17 marca

Thorwalian, 27 stycznia 2006, 09:30

Jak poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym firma SCi/Eidos, siedemnastego marca bieżącego roku w europejskich sklepach zadebiutuje Commandos: Strike Force. Gra dostępna będzie w wersji PC, PlayStation 2 oraz Xbox.

Ojciech Chrzestny na rynku od 21 marca
Ojciech Chrzestny na rynku od 21 marca

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2006, 08:39

Koncern Electronic Arts opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym podana została data premiery gry The Godfather. Co prawda, już w ubiegłym tygodniu wiadomo było, że program zadebiutuje na rynku pod koniec marca, ale dopiero teraz wydawca postanowił przedstawić oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent dopiero na początku roku szkolnego 2006/2007
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent dopiero na początku roku szkolnego 2006/2007

eLKaeR, 27 stycznia 2006, 08:32

Kolejny odcinek wirtualnych przygód słynnego agenta Sama Fishera był już tak blisko, ale pracownicy korporacji Ubisoft Entertainment zdecydowali się na odsunięcie momentu debiutu gry pt. Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent w przyszłość. Zaznaczyć trzeba, że jest ona dość odległa.

Jak będzie wyglądać Killzone: Liberation?
Jak będzie wyglądać Killzone: Liberation?

eLKaeR, 27 stycznia 2006, 07:07

Nowego produktu spod znaku Killzone powinni wypatrywać nie tylko entuzjaści gatunku FPS (vide Killzone 2), lecz również zwolennicy zabawy a la Metal Gear Solid. Następne dzieło (komercyjna premiera najprawdopodobniej w drugiej połowie bieżącego roku) holenderskiej firmy Guerilla Games ma bowiem nieco przypominać przygody słynnego Snake’a, co zresztą widać już na pierwszych zrzutach ekranowych.