Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2006, 10:59

Premiera trzeciego dodatku do Final Fantasy XI oraz wersji gry na Xbox 360 już w kwietniu

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów cyklu Final Fantasy. Osiemnastego kwietnia w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje nowe rozszerzenie do jedenastej części gry, zatytułowane Treasure of Aht Urhgan. Dwa dni później dodatek zostanie oficjalnie wydany w Europie i Japonii. W tym samym czasie posiadacze Xboksa 360 będą mogli kupić wersję programu przeznaczoną specjalnie dla ich konsoli.

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów cyklu Final Fantasy. Osiemnastego kwietnia w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje nowe rozszerzenie do jedenastej części gry, zatytułowane Treasure of Aht Urhgan. Dwa dni później dodatek zostanie oficjalnie wydany w Europie i Japonii. W tym samym czasie posiadacze Xboksa 360 będą mogli kupić wersję programu przeznaczoną specjalnie dla ich konsoli, zawierającą „podstawkę” plus wszystkie add-ony.

Premiera trzeciego dodatku do Final Fantasy XI oraz wersji gry na Xbox 360 już w kwietniu - ilustracja #1

Treasures of Aht Urhgan to trzecie, oficjalne rozszerzenie do gry Final Fantasy XI, która na japońskim rynku zadebiutowała w maju 2002 roku. Tym razem użytkownicy programu otrzymali od firmy Square Enix możliwość poznania tajemniczych opowieści i legend związanych z imperium Aht Urghan.

Premiera trzeciego dodatku do Final Fantasy XI oraz wersji gry na Xbox 360 już w kwietniu - ilustracja #2

Doświadczeni gracze z pewnością ucieszą się na wieść o dwóch nowych profesjach. Pierwszą z nich jest wielce oczekiwany Niebieski Mag, drugą natomiast Korsarz. Oczywiście nie mogło zabraknąć też olbrzymich terenów do eksploracji, wraz z zamieszkującymi je potworami. W Treasures of Aht Urhgan spotkamy się twarzą w twarz m.in. z potężnym plemieniem ludzi-bestii, nazywanych Mamool Ja. Strzegą oni wschodnich włości imperium Aht Urhgan, czyniąc przeprawę przez krainę niebezpiecznym wyzwaniem. Oprócz wspomnianych wyżej stworów, zobaczymy również takich przeciwników jak: Lamia, Apkallu, Orobon, Imp, Chigoe, Marid i Qutrub.

Wersja przeznaczona na PeCety będzie oczywiście wymagać podstawowej edycji Final Fantasy XI. Koncern Square Enix nie podał jeszcze sugerowanej ceny detalicznej dodatku – zrobi to w najbliższych tygodniach.

Premiera trzeciego dodatku do Final Fantasy XI oraz wersji gry na Xbox 360 już w kwietniu - ilustracja #3

Final Fantasy XI na konsolę Xbox 360 zostanie opublikowana 20 kwietnia bieżącego roku. W zestawie znajdziemy nie tylko podstawową edycję gry, ale również trzy oficjalne dodatki: Rise of Zilart, Chain of Promathia i opisany wyżej Treasures of Aht Urhgan. Do gry niezbędna będzie usługa PlayOnline, która oprócz samej możliwości zabawy w sieci, pozwoli również na komunikację z innymi użytkownikami za pomocą wbudowanej poczty elektronicznej.

Użytkownicy Final Fantasy XI otrzymają możliwość pogrania przez 30 dni za darmo. Promocja rozpocznie się od momentu stworzenia pierwszego bohatera. Po upływie miesiąca będzie można kontynuować zabawę za 12.95 dolarów. Jeśli zależy nam na stworzeniu kolejnych herosów, musimy za każdego z nich dopłacić dodatkowego dolara. W sumie Final Fantasy XI umożliwia stworzenie aż piętnastu bohaterów.

Dowiedz się więcej o Final Fantasy XI: