Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2016, 14:36

Wieści ze świata (SEGA i Atlus, Final Fantasy XI, Saints Row IV, Knights of Pen & Paper 2, Lumberyard) 1/4/2016

Dziś zupełnie poważnie piszemy o przejęciu studia Atlus przez firmę SEGA, wyłączeniu serwerów Final Fantasy XI na X360 i PS2, udostępnieniu Saints Row IV na XOne dzięki wstecznej kompatybilności, darmowym weekendzie z grą Twierdza: Krzyżowiec II na Steamie, darmowym DLC do Knights of Pen & Paper 2 i o demie technologicznym silnika Lumberyard. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

SEGA przejęła studio Atlus

Firma SEGA zakończyła trwający od jakiegoś czasu proces przejmowania studia Atlus, znanego przede wszystkim z serii Persona / Shin Megami Tensei (dzięki, GameSpot). Z punktu widzenia graczy niewiele to zmieni – fuzja nie wpłynie w żaden sposób na gry będące obecnie w produkcji, poza tym obie spółki nadal będą funkcjonowały jako odrębne podmioty. Bodaj największą zmianą jest fakt, że odtąd SEGA będzie wydawała gry Atlusa w Ameryce Północnej.

Final Fantasy XI – wyłączono serwery wersji X360 i PS2

Firma Square Enix wyłączyła serwery gry MMORPG Final Fantasy XI w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 2. W przypadku drugiej z wymienionych nastąpiło to po prawie 14 latach od premiery (przynajmniej w Japonii). Nie musi to jednak oznaczać dla konsolowców końca zabawy, bowiem istnieje możliwość przeniesienia konta do wciąż działającej wersji PC, i to bez konieczności ponownego kupowania gry. Instrukcję przeprowadzenia takiego transferu znajdziecie tutaj.

Twierdza: Krzyżowiec II z darmowym weekendem na Steamie

Na Steamie rozpoczął się darmowy weekend z grą Twierdza: Krzyżowiec II (ang. Stronghold: Crusader II) – klasycznym RTS-em od studia FireFly. Grać bez żadnych opłat można do niedzieli do godz. 22:00. Ponadto do poniedziałku tytuł jest objęty 80-procentową przeceną – kosztuje 6,99 euro, czyli ok. 30 zł.

Saints Row IV grywalne na XOne (wsteczna kompatybilność)

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o pięciu nowych tytułach z Xboksa 360, które można uruchomić na nowszej konsoli dzięki funkcji wstecznej kompatybilności, a już dołączyła do nich kolejna pozycja. Tym razem na Xboksie One udostępniono Saints Row IV, czyli ostatnią główną odsłonę serii szalonych sandboksowych gier akcji TPP od studia Volition. Podobnie jak wypuszczony ostatnio Dead Space, jest to jedna z gier, które Microsoft oddaje w ręce graczy na kwiecień w programie Games with Gold.

Knights of Pen & Paper 2 z nowym DLC za darmo

Studio Kyy Games i firma Paradox Interactive wypuściły nową aktualizację do Knights of Pen & Paper 2 – humorystycznego RPG symulującego sesje „papierowych” gier fabularnych – która zawiera darmowe DLC do gry, nazwane Back to the Source. Wprowadza ono przede wszystkim dwie dodatkowe klasy postaci (psionika i druida), niedostępny wcześniej 10-piętrowy „megaloch” (Mega-Dungeon) i podniesiony poziom rozwoju umiejętności. Więcej informacji o zawartości aktualizacji znajdziecie tutaj.

Amazon pokazał demo technologiczne silnika Lumberyard

Firma Amazon udostępniła demo technologiczne pokazujące możliwości silnika Lumberyard, który został wypuszczony w lutym. Jest to darmowe (prawie) narzędzie, stworzone w oparciu o szereg innych technologii, w tym słynny CryEngine firmy Crytek, i przeznaczone do tworzenia gier na PC, PS4, XOne i urządzenia mobilne.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej