Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONE
Okładka Starpoint Gemini Warlords (PC)
OkładkaStarpoint Gemini Warlords (PC)

Starpoint Gemini Warlords

Spin-offowa odsłona cyklu kosmicznych strategii Starpoint Gemini, przygotowana przez twórców ze studia Little Green Man na podstawie sugestii graczy, zebranych podczas fazy wczesnego dostępu poprzedniczki.

Strategiczne | science fiction | symulator kosmiczny | elementy RPG

Starpoint Gemini Warlords Premiera

23maj2017

PC

9lut2018

XONE

Starpoint Gemini Warlords to kolejna odsłona cyklu kosmicznych strategii z elementami symulatora oraz RPG, za których powstanie odpowiada niezależne, chorwackie studio Little Green Men. Tytuł nie stanowi jednak pełnoprawnej odsłony serii. Został on bowiem opracowany na podstawie sugestii społeczności graczy, zebranych podczas fazy wczesnego dostępu gry Starpoint Gemini 2 i przez samych twórców określany jest raczej jako spin-off tej właśnie produkcji.

Akcję gry osadzono ponownie w znanym już graczom uniwersum Gemini, w którym rywalizują ze sobą siły rządzącego układem Imperium oraz rebeliantów, określających siebie jako Ligę Gemini. W toku rozgrywki wcielamy się w postać kapitana statku kosmicznego, próbującego przetrwać w targanym konfliktami świecie zbierając i handlując surowcami, polując na rozmaitych przestępców i walcząc z kosmicznymi piratami.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione, jednak Starpoint Gemini Warlords wprowadza do dotychczasowego modelu gry szereg zupełnie nowych elementów, które w istotny sposób urozmaicają zabawę. Przede wszystkim znaczącemu zwiększeniu uległ rozmiar przemierzanego uniwersum - teraz jest aż 8 razy większe niż świat, przedstawiony w Starpoint Gemini 2. Akcja toczy się zaś nie tylko na pokładzie statku, gdyż gracze otrzymali także możliwość stworzenia i rozwijania własnej bazy kosmicznej, która odpowiedzialna jest m.in. za prowadzenie badań naukowych oraz konstrukcję nowych statków dla naszej floty.

W grze pojawiła się też opcja podboju kolejnych terytoriów, zdobywanych w toku walk z okupującymi je frakcjami – od niewielkich grup rebeliantów po potężne oddziały Ligi Gemini. Wśród pozostałych zmian na czoło wysuwa się znacznie większe zróżnicowanie świata, dostępnych rodzajów statków oraz możliwych do opracowania broni i ulepszeń. Rozbudowano także i nieco lepiej zbalansowano model rozwoju klas i umiejętności, system reputacji oraz opcje dyplomatyczne.

Oprawa Starpoint Gemini Warlords również doczekała się szeregu ulepszeń, takich jak nowe efekty graficzne i bardziej realistyczny model fizyczny, a całość współpracuje wyłącznie z 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Podobnie jak w pierwowzorze, zabawa może toczyć się w dwu różnych wariantach. W trybie kampanii zajmujemy się przede wszystkim głównym wątkiem fabularnym, wzbogaconym o szereg zadań dodatkowych i misji freelancerskich. W trybie Free-roam zrezygnowano z misji głównych kampanii, pozostawiając graczom pełną swobodę rozgrywki oraz możliwość wykonywania niezwykle licznych zadań pobocznych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Starpoint Gemini Warlords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Starpoint Gemini Warlords Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
XONE