Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka StarDrive 2 (PC)

StarDrive 2 PC

Kontynuacja rozbudowanej kosmicznej strategii opracowanej w 2013 roku przez niezależne studio Zero Sum Games. Tytuł stanowi rozwinięcie koncepcji zawartych w pierwowzorze i bazujących na rozwijanym od kilku lat gwiezdnym uniwersum.

Strategiczne | 4X | kosmiczne

PC Windows
Okładka StarDrive 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9kwietnia2015

20lipca2015

pudełko PL

Kontynuacja kosmicznej strategii StarDrive, wyprodukowanej przez niezależne studio Zero Sum Games. Sequel gry jest efektem ponownego połączenia sił amerykańskiego dewelopera z wydawcą – firmą Iceberg Interactive. Bazując na rozwijanym od 5 lat uniwersum i dwóch dekadach zamiłowania do klasycznych strategii 4X pokroju Master of Orion, twórcy rozwinęli koncepcje zawarte w pierwowzorze.

W grze przyjdzie nam poprowadzić swą rasę poprzez nieodkrytą w pełni galaktykę i bazując na filarach strategii 4X (eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji), w krótkim czasie utworzyć prawdziwe gwiezdne imperium. Do naszych zadań należy m.in. umiejętne prowadzenie dyplomacji oraz działań szpiegowskich i zawieranie sojuszy z obcymi rasami, dysponującymi potrzebną nam wiedzą i surowcami. Oczywiście nie wszystkie z naszych posunięć spotkają się z przychylną reakcją, dlatego musimy być gotowi, by w razie potrzeby bronić swojego imperium przed rozmaitymi wrogami i osiągać kolejne cele drogą militarną.

StarDrive 2 oferuje klasyczny, turowy model rozgrywki połączony z walkami, rozgrywanymi w czasie rzeczywistym. W grze spotkamy 9 odmiennych obcych ras, cechujących się unikalną wiedzą i technologiami oraz całą masę wrogich frakcji, złożonych z gwiezdnych piratów i kosmicznych najemników. W miarę eksploracji i kolonizacji kolejnych planet, księżyców oraz asteroid, opracujemy setki nowych technologii, które pozwolą na rozwijanie naszego sprzętu i uzbrojenia. Dzięki specjalnemu trybowi designerskiemu, można tworzyć od podstaw własne statki i rzucać je w wir walki. Nowością w grze jest opcja wynajmowania unikalnych bohaterów, którzy wezmą we władanie kolejne odkrywane przez nas światy lub staną na czele floty wojskowej.

Gra przeznaczona jest do rozgrywki jednoosobowej, twórcy zaimplementowali jednak specjalny tryb areny, w którym możemy toczyć szybkie potyczki z komputerowym przeciwnikiem. Dzięki zdobytym w tym trybie nagrodom, można odblokować nową broń oraz kadłuby i moduły statków. Autorzy wykorzystali do maksimum możliwości silnika Unity, dzięki czemu oprawa graficzna prezentuje się lepiej niż w poprzedniczce, a sama gra dostępna jest także dla posiadaczy komputerów Mac i Linuxa. Produkcję w pełni zintegrowano z platformą Steam, dzięki czemu możemy odblokowywać kolejne osiągnięcia i karty kolekcjonerskie, zaś warsztat Steam otwiera spore możliwości dla potencjalnych modderów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI StarDrive 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe StarDrive 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GTX 460/Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1 64-bit
StarDrive 2 w tym roku otrzyma duży dodatek Sector Zero
StarDrive 2 w tym roku otrzyma duży dodatek Sector Zero

wiadomość12 października 2015

Studio Zero Sum Games ujawniło, że kosmiczna strategia 4X StarDrive 2 w tym roku otrzyma duży dodatek Sector Zero. Wprowadzi on do zabawy mechaniki Sectors oraz Deep Space Construction, poszerzy rozmiar galaktyk i nie tylko.

Wieści ze świata (I Am Bread, StarDrive 2, StarCraft II) 10/4/15
Wieści ze świata (I Am Bread, StarDrive 2, StarCraft II) 10/4/15

wiadomość10 kwietnia 2015

Dziś piszemy m.in. o premierze gry I Am Bread i StarDrive 2 oraz nowej fali banów w StarCraft II. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano StarDrive 2 – kontynuację ubiegłorocznej strategii kosmicznej 4X
Zapowiedziano StarDrive 2 – kontynuację ubiegłorocznej strategii kosmicznej 4X

wiadomość26 lutego 2014

Firma Iceberg Interactive zapowiedziała StarDrive 2, kontynuację wydanej w ubiegłym roku strategii kosmicznej typu 4X. Sequel zaoferuje rozgrywkę w turach, a także rozbudowaną zawartość i poprawioną oprawę graficzną. Premiera nastąpi we wrześniu 2014 roku na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux).