Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2015, 10:06

autor: Góral

StarDrive 2 w tym roku otrzyma duży dodatek Sector Zero

Studio Zero Sum Games ujawniło, że kosmiczna strategia 4X StarDrive 2 w tym roku otrzyma duży dodatek Sector Zero. Wprowadzi on do zabawy mechaniki Sectors oraz Deep Space Construction, poszerzy rozmiar galaktyk i nie tylko.

W Sector Zero będziemy eksplorować czterokrotnie większe galaktyki, niż ma to miejsce w podstawowej wersji StarDrive 2. - StarDrive 2 w tym roku otrzyma duży dodatek Sector Zero - wiadomość - 2015-10-12
W Sector Zero będziemy eksplorować czterokrotnie większe galaktyki, niż ma to miejsce w podstawowej wersji StarDrive 2.

Studio Zero Sum Games zapowiedziało pierwsze rozszerzenie do strategii 4X StarDrive 2, zatytułowane Sector Zero. Dodatek ukaże się w tym roku (nie znamy dokładnego terminu) i wprowadzi do zabawy szereg usprawnień. Przede wszystkim pojawi się mechanika Sectors, zmieniająca rozgrywkę we wczesnej fazie eksploracji. Będziemy realizować krótkoterminowe cele, a dodatkowo trafiając do danego sektora po raz pierwszy, poznamy jego sekrety, odkrywając np. nową linię zadań, anomalie czy też wrak statku kosmicznego z pradawnej bitwy. Oprócz tego twórcy udostępnią także mechanikę Deep Space Construction, pozwalającą przejmować sektory dla naszej frakcji i korzystać ze znalezionych zasobów. Oznacza to, że będzie można postawić i z czasem ulepszyć np. gwiezdną fortecę na skraju tunelu czasoprzestrzennego, kontrolując tym samym podróżowanie nim, albo zbudować bazę wydobywczą na obiekcie bogatym w surowce.

Powyższe elementy to jednak nie wszystko, gdyż rozszerzeniu ulegną galaktyki, które będą mogły być nawet cztery razy większe niż w podstawowej wersji StarDrive 2. Nie zabraknie nowych misji, technologii, cech rasowych oraz dwóch warunków zwycięstwa – naukowego oraz opartego na historii.

StarDrive 2 to kosmiczna strategia 4X wydana na komputerach PC w kwietniu bieżącego roku. Podczas zabawy stajemy na czele jednej z kosmicznych ras i rozpoczynamy budowę wielkiego galaktycznego imperium. Rozgrywka, zgodnie z przynależnością gatunkową, opiera się na czterech podstawowych aspektach – eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. W trakcie rozgrywki badamy nieznane tereny, walczymy, prowadzimy działania polityczne itd.

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.